Akcja „Choinka Nadziei” z udziałem uczniów z Nędzy

Uczniowie klas II i III gimnazjum Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nędzy po raz pierwszy przyłączyli się do Ogólnopolskiej Akcji  "Choinki Nadziei”.

Uczniowie pod opieką Moniki Janowskiej przygotowali świąteczne przedstawienie artystyczne pt. „Nie było miejsca dla Ciebie”, które zaprezentowali pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej „Dom św. Notburgi” w Raciborzu. Część artystyczna zakończyła się koncertem kolęd w wykonaniu jednej z uczennic szkoły Katarzyny Domańskiej. Oprócz programu artystycznego uczniowie upiekli pyszne ciasta oraz przygotowali ręcznie robione kartki świąteczne, którymi obdarowali wszystkie przybyłe na przedstawienie osoby. Z Leśnictwa Nędza otrzymali żywą choinkę, którą przystroili ręcznie robionymi ozdobami z papieru.

- reklama -

 

 

Pomoc zaoferowała również wójt gminy Nędza Anna Iskała, która wspierając akcję zorganizowała transport. – Mamy nadzieję, że nasza wizyta wniosła odrobinę ciepła i nadziei do „Domu św. Notburgi”. Dla nas była to niezapomniana lekcja życia, która uświadomiła nam, że żyją wokół nas ludzie samotni, o których tak często zapominamy – mówi organizator mgr Małgorzata Machowska z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nędzy.

 

 

/k/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here