Rada Powiatu uchwaliła budżet

– Jest to budżet bardzo ambitny w wysokości 100 mln zł, oparty w głównej mierze na środkach zewnetrznych – przyznaje Adam Hajduk, starosta.

Budżet powiatowy przyjęto na wczorajszej sesji Rady Powiatu. Dochody wyniosą łącznie ponad 92,6 mln zł, wydatki 99 i pół mln zł. Deficyt w wysokosci 6,9 mln zł zostanie pokryty z kredytów i nadwyżki budżetowej.

- reklama -

 

Budżet – jak mówi starosta – w głównej mierze oparty jest na środkach zewnętrznych (unijne i z budżetu państwa): 50 mln zł na inwestycje oraz 6 mln zł na realizację tzw. projektów miękkich.

 

– Mamy dużo zadań do realizacji: drogi, zamek, prace przy szkole mistrzostwa sportowego w tym zadaszenie boiska oraz wykonanie bieżni o sztucznej nawierzchni – podkreśla Hajduk.

 

Dochody można podzielić na 3 grupy: 1) subwencje – oświatowa (36 mln zł), wyrównawcza, równoważąca w wysokości łącznie 40 mln zł (43%), 2) gospodarka nieruchomosciami 14 mln zł (15%), 3) udział w podatkach (15%).

 

Wydatki również: 1) oświata 43,4 mln zł (44%) – dokładamy do subewncji 6 mln zł – dodaje starosta, 2) drogi 16 mln zł (16 %), 3) pomoc społeczna 14 mln zł (14%).

 

/KJ/

- reklama -

3 KOMENTARZE

 1. Czy jak patrzycie na w/w pojawia się u Was zaufanie ,iż „oni” tzw. włodarze zrobią z tymi pieniędzmi coś dobrego?
  Wystarczy popatrzeć na szary , od lat brudny , pustoszejący i coraz bardziej zapyziało – komiczny Racek!!!!! Naprawdę czysta mentalno – gospodarcza bieda.
  To „miasto” już wiele tzw. budżetów przeje…ało.
  Ot tak , zwyczajnie , jak to na wsiach/miastach bywa. A co tam. Mamy budżet.

 2. Deficyt w wysokosci 6,9 mln zł zostanie pokryty z kredytów i nadwyżki budżetowej – skoro jest nadwyzka, to po co kredyt? nadwyzka splacic mozna kredyt, wtedy jest mniejszy deficyt… chyba ze ktos ma interes w tym, zeby byly dlugi! Jakie sa te kredyty? jaka jest nadwyzka? czy to tajemnica?

  Mamy dużo zadań do realizacji: drogi, zamek, prace przy szkole mistrzostwa sportowego w tym zadaszenie boiska oraz wykonanie bieżni o sztucznej nawierzchni – podkreśla Hajduk – przeciez juz kupa srodkow na zamek zostala pozyskana z Unii (tym sie chwaliliscie kilka lat temu – gdzie sa te pieniadze, w koncu nie zrobiliscie NIC widocznego na zamku!). Ile pieniedzy zostalo juz przekazane na zamek z poprzednich budzetow i jak zostaly spozytkowane? Ile pieniedzy na zamek zostalo teraz przeznaczone? to tey tajemnica, bo niezbyt wygodne informacje?

  A najwazniejsze – kupiliscie podobno laptopy dla radnych, zeby byly oszczednosci – jakie sa te oszczednosci? o ile zmniejszyly sie koszty utrzymania rady powiatu? czy moze sie nie zmniejszyly? to kolejna tajemnica?
  mi smierdzi ta cala wasza wladza!!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here