Będą przyznawane statuetki „Mieszko AD…”

Rada Powiatu przyjęła uchwałę w sprawie ustanowienia i przyznawania dorocznej Nagrody Starosty Raciborskiego "Mieszko AD …" za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury.

Jedną z uchwał przyjętych na grudniowej sesji Rady Powiatu jest uchwała w sprawie ustanowienia i przyznawania dorocznej Nagrody Starosty Raciborskiego „Mieszko AD …” za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury.

- reklama -

 

 

Doroczna Nagroda Starosty Raciborskiego „Mieszko AD …” będzie przyznawana za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury. Nagroda, o której mowa, to statuetka „Mieszko AD …” wykonana z brązu, która będzie wreczana wraz z okolicznościowym dyplomem oraz gratyfikacją finansową.

 

Nagroda Starosty Raciborskiego „Mieszko AD …” przyznawana będzie osobom fizycznym lub prawnym, a także innym podmiotom, którzy swoimi dokonaniami przyczyniają się do nobilitacji kultury Powiatu Raciborskiego.

 

/KJ/

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. A, właśnie dlaczego w Raciborzu nie ma pomnika Mieszka? Tak się chwalimy że Racibórz to historyczna stolica górnego śląka, a nie ma pomnika władcy. Super by było gdyby w parku zamkowym był poczet książąt raciborskich, posągi były by rozstawione w różnych miejscach parku, naprzykład w fontannach. Na koniec, życzę wszystkim internautom wesołych świąt Bożego Narodzenia.

  2. Pierwsze skojarzenie > nagroda firmowa ,,raciborskiej,, firmy cukierniczej < i ... ,,darmowy sponsoring,, . Może jeszcze nie jest za późno by zmienić ,,patrona,, skoro Gajdziński był szybszy ?... Mimo wszystko ... Wesołych Świąt !!!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here