Zwolnienia z opłat dla wszystkich przedsiębiorców

0

Z opłaty za zgłoszenie o dokonanie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej zwolnieni byli dotychczas absolwenci i bezrobotni. Teraz będą wszyscy.

- reklama -

Rada Miasta na grudniowej sesji przyjęła uchwałę w sprawie zwolnienia od opłaty za zgłoszenie o dokonanie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej. Osoby podejmujące działalność gospodarczą będą zwolnione z opłaty za zgłoszenie o dokonanie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej. Dotychczas tylko osoby bezrobotne oraz absolwenci byli zwolnieni od opłaty za dokonanie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej. Dodatkowo uchwała wprowadza zwolnienia od opłaty jeżeli zgłoszenie dotyczy zmiany wpisu.

 

Dorota Fleszer naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich podkreśla, że zwolnienie od opłaty za zgłoszenie o dokonanie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej ma pomóc przedsiębiorcom, którzy rozpoczynają działalność gospodarczą. – Do tej pory na zwolnienie z opłaty mogli liczyć absolwenci i osoby bezrobotne. Teraz mogą na nie liczyć wszyscy – dodaje Fleszer.

 

Zgodnie z ustawą z  1999 roku  Prawo działalności gospodarczej zgłoszenie o dokonanie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej podlega opłacie w wysokości 100 zł, a jeżeli zgłoszenie dotyczy zmiany wpisu, opłata wynosi 50 zł. Jednak rady gminy posiadają uprawnienia do zwolnienia z tych opłat.

 

/KJ/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here