Podsumowanie akcji

0

W dniach 24XI do 5XII w naszej szkole trwała akcja pomocy dla zwierząt w raciborskim schronisku, pn.: „Zbieramy groszaki na biedne psiaki”.
W tym roku akcję prowadziła klasa 1a wraz ze swoimi wychowawczyniami, Małgorzatą Połomską i Teresą Ciszek. Ich działania dzielnie wspierali członkowie Koła Przyrodniczego klas czwartych oraz Samorządu Uczniowskiego.
Prawie wszystkie klasy bardzo zaangażowały się w akcji, szczególnie zaś klasy 1-3. Uczniowie przynosili gumowe zabawki, nowe miski, kocyki, a przede wszystkim pożywienie w postaci puszek i suchej karmy…

Niektóre dzieci przynosiły drobne pieniążki za które również kupiono suchą karmę, o którą właśnie najbardziej prosili opiekunowie zwierząt w schronisku.

Można powiedzieć, że akcja zakończyła się dużym sukcesem. Łącznie zebrano 115 kg pożywienia, 16 kocy i 3 ręczniki, 5 misek, 4 zabawki.

Najwięcej zebrała klasa 1a, jak na organizatorów przystało – 27,5 kg jedzenia.
Klasa 3c – 21 kg, 2a – 14,5 kg.
Wśród klas 4-6 najwięcej karmy zebrała klasa 5b – 8 kg.

Aby dostarczyć tak ogromne ilości towaru do schroniska skorzystano ze szkolnego samochodu „ciężarowego”. Jednocześnie dzieci z klas 1a i 4b udały się z wizytą do schroniska. Nie była to wesoła wizyta. Mimo, że warunki dla zwierząt są tam dobre to widok 100 psów, pozbawionych właścicieli, ich smutne oczy i oczekiwanie na to, aby ktoś je przygarnął był raczej smutnym przeżyciem dla uczniów…

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here