
– Zadziwiające jest, że w ścisłym centrum Raciborza, a mianowicie na ul. Długiej powstaje kompostowania odpadów – oburza się nasz Czytelnik.
Dzisiaj, tj. 10 marca, wyszedłem na spacer. Idąc ulicą Długą, nie mogłem uwierzyć w to, co zobaczyłem: śmietnik w centrum miasta. Zacząłem się zastanawiać, czy powstaje tam kompostownia odpadów. Mam nadzieję, że nie. Nie wiem, kto jest odpowiedzialny za porządek w tym miejscu, ale myślę, ze straż miejska powinna zainterweniować w tej sprawie. Pozostaje pytanie, dlaczego jeszcze tego nie uczyniła, tym bardziej, że strażnicy przechodzą tam kilka razy dziennie?




Czytelnik






![Skaza z Raciborza na podium Mistrzostw Polski w Artistic Show Dance [ZDJĘCIA] Skaza z Raciborza na podium Mistrzostw Polski Artistic Show Dance](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/zespol-skaza-raciborz.jpg)



![Zawodnicy Łamatora z medalami Pucharu Polski Południowej ADCC [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lamator-raciborz.jpg)


![Fani „Władcy Pierścieni” rywalizowali w konkursie na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/biblioteka-druzyna-pierscienia.jpg)
![Mali Odkrywcy Sztuki z RCK na sportowym treningu [ZDJĘCIA] [WIDEO] Mali Odkrywcy Sztuki z RCK na sportowym treningu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/mali-odkrywcy-sztuki.jpg)
![Powiatowe eliminacje Małego OKR w Raciborzu. Najlepsi wystąpią w Katowicach [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/konkurs-recytatorski-maly-okr.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)



![Dożynki powiatowe i miejskie w Brzeziu [ZDJĘCIA] Powiatowe i Miejskie dożynki w Brzeziu - 2024](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2024/08/Dozynki_Brzezie_DSC03806.jpg)
![Zaklęci w filmie – magiczny spektakl w Parku Roth [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2022/08/Kolory_zycia_Roth_IMG_20220827_212806.jpg)








Co za wstyd, centrum miasta, a tam śmietnik…
o straz miejska działa tylko jak ich ktoś za rękę poprowadzi i powie odz to zrób i jeszcze najlepiej wytłumaczy jak. do momentu kiedy ktoś nie zadzwoni i powie, że trzeba zareagować w miejscu, w którym przechodzą 10 razy dziennie to nie zareagują. Nie wierzę że nie mają możliwości egzekwowania porządku w tym miejscu….
straż miejska umi tylko mandaty dawać że ktoś krzywo zaparkuje a tak to ich nie ma.
Taaa, a jak już zadzwoni się i zgłosi taką sprawę, to prezydent Cię pozwie do sądu, za nękanie straży miejskiej…
pasuje w sam raz do bruku który już się zapada po pół roku i powstają po desczu rozlewiska, ciekawe kiedy wezwą na poprawki pana T….
A czy ktos zadał sobie pytanie, skad się wzięły te śmieci? Krasnoludków nie posądzam ani złe siły, co to Racibórz chcą sabotować.To jest niestety wizerunek naszej kultury i przywiązania do porządku.Acha, a na klatkach schodowych jest lepiej? szkoda słów.
Straz miejska jest zawsze tam gdzie nie jest potrezebna a nie ma jej tam gdzie jest … ;(
To wygląda jak kartony po owocach – a obok jest sklepik z takim towarem – por. Borewicz nie jest tu potrzebny.