MKS Kuźnia Raciborska zwycięża w hicie kolejki

W XXII kolejce B klasy Podokręgu Racibórz doszło do spotkania lidera z Kuźni Raciborskiej z trzecim miejscem w tabeli, drużyną LKS Ruda Kozielska.

Lepszy okazał się kuźniański MKS, który wygrał 2:0 po golach w ostatnich minutach spotkania.

W pierwszych minutach spotkania toczyła się wyrównana walka w środku boiska, żadna z drużyn nie zagroziła bramce rywala. Pierwsza akcja miała miejsce w 19 minucie. W doskonałej sytuacji bramkowej znalazł się napastnik gospodarzy, Mariusz Bieniewski, który będąc już w polu bramkowym strzelił wprost w bramkarza.

W 22 minucie za dyskusje z sędzią został ukarany obrońca MKS Kuźnia – Waldemar Bieniewski. W 26. minucie trener Mieczysław Krawiec musiał dokonać zmiany w bramce. Kontuzjowanego Kamila Krawca, zastąpił Sebastian Jacek. Chwilę potem rezerwowy bramkarz Kuźni popisał się wspaniałą interwencją broniąc mocny strzał z dystansu Beniamina Miery. W 35. minucie sędzia podyktował rzut wolny z 17 metra dla Kuźni. Ku zdziwieniu zgromadzonej widowni, piłkarze z Rudy Kozielskiej, ustawili się do niego w dziesięcioosobowym składzie. Do strzału podszedł Maciej Wcisło jednak strzelił minimalnie obok prawego słupka bramki strzeżonej przez Krzysztofa Musioła. W kolejnych minutach zza pola karnego strzelał ponownie Maciej Wcisło, tym razem za lekko i prosto w bramkarza. Szansę miał również Piotr Wiączek, jednak jego strzał głową przeleciał nad poprzeczką. Zawodnicy z Rudy Kozielskiej z rzadka przeprowadzali kontry, z których niewiele wynikało. W 42. minucie za faul został ukarany zawodnik "koziołków" – Marcin Adamiak.

W drugiej połowie przewagę w polu zdobyli gospodarze z Kuźni. Mijały kolejne minuty jednak żadna z drużyn nie potrafiła wykorzystać stworzonych sytuacji. Gorąco na boisku zaczęło się od 70. minuty spotkania, kiedy to za niecenzuralne słowa czerwoną kartkę dostał, grający trener Rudy Kozielskiej – Beniamin Miera. W 75. minucie dobrą okazję miał Mariusz Bieniewski, który zamiast skierować piłkę do bramki sfaulował bramkarza gości. Kontuzja bramakrza Rudy była na tyle poważna, że musiał on opuścić boisko. Na jego miejsce wszedł zawodnik z pola Zygmunt Kręcichwost. 2 minuty później za faul żółtą kartka został ukarany pomocnik MKS Kuźnia – Tomasz Jacek. Dwie minuty później kolejne żółte kartki. Tym razem ukaranymi byli zawodnicy gości: Rafał Wilk i Robert Ptaszek. Pierwszy z nich upomniany został za faul, drugi za dyskusje z arbitrem. Minutę późnej doskonałą sytuację miał Marcin Hómin, minął już bramkarza, a strzał do bramki zablokował wracający obrońca. W 82. minucie faul w polu karnym i sędzia wskazuje na "jedenastkę". Pewnym egzekutorem rzutu karnego był Mariusz Bieniewski. Zaledwie dwie minuty później i zawodnik Rudy Kozielskiej ponownie dopuścił się faulu. Sędzia Dariusz Podlasek nie miał wątpliwości – rzut karny. Tym razem do piłki podszedł Maciej Wcisło, który nie miał problemów ze zdobyciem drugiego gola dla Kuźni. Końcówka spotkania to przede wszystkim pretensje zawodników gości do decyzji sędziego głównego, za co byli karani kartkami. Najpierw żółty kartonik dostał Krzysztof Pacyga, następnie Roman Węglorz. Mecz na szczycie dla Kuźni Raciborskiej, która ma już 10 punktów przewagi nad rywalem z Rudy Kozielskiej i 5 pkt nad drugim Wypoczynkiem Buków.

MKS Kuźnia Raciborska – LKS Ruda Kozielska 2:0 (0:0)