
8 maja odbyły się I Mistrzostwa Pracowników Oświaty Raciborskiej w Tenisie Stołowym. Mistrzostwa skierowane były do wszystkich pracowników zatrudnionych w placówkach oświatowych Raciborza.
Pomysł mistrzostw – jak mówią organizatorzy – zrodził się w trakcie organizacji III Mistrzostw w Badmintona, które były organizowane przez ZNP i kierowane do pracowników oświatowych całego Powiatu Raciborskiego. Ponieważ głównym celem takich zawodów jest integracja środowiska oświatowego, Teresa Ćwik (prezes ZNP) stwierdziła, że pierwszym etapem realizacji tego celu powinna być integracja branżowych związków oświatowych. Stąd pomysł na wspólną organizację tych zawodów. Impreza była udana. Po uroczystym otwarciu mistrzostw, którego dokonała w imieniu prezydenta Raciborza Ludmiła Nowacka, rozegrano zawody w trzech kategoriach, w których puchary, medale i nagrody odebrali:
1 m. Anita Dąbkowska
2 m. Ewa Sienkiewicz
3 m. Jolanta Gabzdyl
Mężczyźni do 40 lat:
1 m. Andrzej Kuc
2 m. Dariusz Trefon
3 m. Tomasz Bieliński
Mężczyźni powyżej 40 lat:
1 m. Edward Dąbal
2 m. Mirosław Jaskot
3 m. Piotr Dastig
Organizatorzy mają nadzieję, że w przyszłym roku zawody wpiszą się już na stałe w kalendarz wspólnie organizowanych imprez oświatowych. Planowane są na luty – marzec 2010r.

/k/




![Raciborska biblioteka rozpoczęła rok koncertem muzyki żydowskiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/zachor-spotkanie-noworoczne.jpg)

![Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami [ZDJĘCIA] Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/klub-ojca.jpg)
![Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK z koncertem w Brzeziu [ZDJĘCIA] [WIDEO]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/Zespol_SLASK_DSC01419.jpg)





![Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przeglad-koled.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)


