Medale im. ks. Stefana Pieczki rozdane

W czwartek, 18 czerwca  w D.K. Strzecha przy muzyce zespołu Love Story oraz Yonati wręczono medale im. ks. Stefana Pieczki  "Unitas in veritate".

Zgromadzonych gości przywitała dyrektor RCK Janina Wystub, następnie o celach kapituły medalu opowiedział Przewodniczący Kapituły Adam Szecówka. Później przystąpiono do rozdania medali.

- reklama -

 

 

Jako pierwszy medal dostał ks. Aleksander Radecki. K. Radecki urodził się w Mikołowie, jako jeden z czworga dzieci Henryka i Klary z Jastrzębskich. W roku 1976 przyjął świecenia kapłańskie. Do poszukujących prawdy trafia również jako autor książek: „Prymicjant”, „Żniwo wielkie, ale robotników mało”, „Z Chrystusem Ukrzyżowanym. Kalwarie Kościoła wrocławskiego”, „Radość w codzienności”, „Jak się spowiadać?” To tylko przykładowe tytuły. Publikuje też w prasie katolickiej.

 

Zobacz więcej zdjęć z uroczystości

 

Jako drugi, medal otrzymał Walter Miensopust. Przez wiele lat pełnił funkcje ordynatora oddziału w Państwowym Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Branicach, a także dyrektora szpitala. Od 27 lat pracuje w Poradni Zdrowia Psychicznego w Raciborzu. Pan dr Walter Miensopust jest  cenionym, niezwykle ciepłym i oddanym swoim pacjentom lekarzem, gotowym spieszyć chorym w każdej potrzebie. Charakteryzuje go niezwykła pokora i dar słuchania drugiego człowieka.

 

 

Następna laureatka to siostra Zygmunta – Bogusława Sikacka. Urodziła się 1 stcznia 1956 w Olszance k. Brzeska  jako trzecie dziecko Haliny i Cyryla. W 1985 roku wybiera imię zakonne Zygmunta i przyjmuje  śluby wieczyste. W roku 1986 roku wyjeżdża na misje do Botswany w południowej Afryce, gdzie pracuje do roku 1993 r. Po powrocie do Polski w sposób szczególny poświęca się dzieciom potrzebującym miłości. W  1995 r. zakłada dom dla dzieci im. Jana Pawła II przy ul. Starowiejskiej. Do pracy z dziećmi angażuje wolontariuszy i pozyskuje sponsorów. Siostra Zygmunta większość czasu przebywa ze swoimi podopiecznymi, swym otwartym i troskliwym sercem ofiarowuje im całe swe siły, miłość i uśmiech.

 

 

 

Jako ostatni medal dostał Ryszard Bortel. Ryszard Bortel urodził się w  1959 roku  w  Raciborzu. Szkołę podstawową ukończył w Brzeżnicy. W 1989 roku założył firmę budowlaną Borbud. Pan Ryszard mówi, że największą siłą firmy są ludzie, których szanuje za ciężką i solidną pracę. Cieszą go zdarzenia, kiedy ojciec przyprowadza do pracy syna. Częstokroć takie postawy budują wzorce w relacjach międzyludzkich. Wiele prac wykonał bezpłatnie, między innymi fundamenty pod pomniki Jana Pawła II, biskupa Józefa Gawliny, remonty kaplic w Brzeźnicy i Czerwięcicach. Zawsze uśmiechnięty, przyjazny dla innych, wrażliwy na krzywdę i cierpienie, cieszy się autorytetem.

 

 

Po uroczystości rozdania medali można było  wysłuchać opowieści o życiu ks. Stefana Pieczki oraz muzyki zespołu Yonati. Kolejnym punktem programu Dni ks. Stefana Pieczki jest sobotnia prelekcja w seminarium.

 

 

Zobacz także:

 

Program IX Dni ks. Stefana Pieczki

Jubileusz 25-lecia pracy Marcelego Reszki

Festyn Rodzinny zorganizowany z okazji obchodów Dni ks. Pieczki

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj