Grupa Rafała Kmity na zakończenie lata w Kuźni Raciborskiej

2

Zespół kabaretowy Grupa Rafała Kmity oraz góralska kapela Gronicki to gwiazdy tegorocznego festynu pn. "Pożegnanie Lata", jaka w dniach 29-30 sierpnia odbędzie się w Kuźni Raciborskiej.

Impreza – jak co roku – odbędzie się przy namiocie biesiadnym zlokalizowanym na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych przy ul. Piaskowej. Festyn rozpocznie się w sobotę o godz. 16:15. Zapoczątkuje go program artystyczny dla najmłodszych "Magic Show" w wykonaniu Don Carlosa.

- reklama -

Od 17:30 publiczność swoimi skeczami rozbawiać będzie Grupa Rafała Kmity, po występie których rozpocznie się koncert zespołu Abba Cover. Zespół zaprezentuje najbardziej znane utwory szwedzkiego kwartetu. Pierwszy dzień festynu zakończy zabawa taneczna przy akompaniamentach zespołu BOSS.

W niedzielę, 30 sierpnia, festyn uatrakcyjnią dożynki gminne. Rozpoczną się one o godz. 11:45 od sformowania korowodu dożynkowego w parku Dębina przy ul. Czarnieckiego, skąd delegacje – ulicami Kozielską i Kościelną – przemaszerują do kościoła pw. św. Marii Magdaleny, gdzie o 12:30 odprawiona zostanie uroczysta msza święta.

Po eucharystii uczestnicy przejdą ulicami Raciborską, Działkowców i Świerczewskiego na boisko przy ZSOiT. Festyn rozpocznie się od występu Orkiestry Dętej pod batutą Leona Niewrzoła. O godz. 14:00 sprzed budynku szkolnego wyruszą uczestnicy Rodzinnego Rajdu Rowerowego, który wiódł będzie szlakiem pożaru z 1992 r. Będzie to już XII edycja tej rekreacyjnej imprezy. Ze szczegółami rajdu można zapoznać się tutaj.

O godz. 15:00 na scenie wystąpi kobiecy zespół góralski Gronicki, a zaraz po nich publiczność będzie mogła posłuchać mieszanki muzyki węgierskiej i cygańskiej w wykonaniu zespołu Violin Mark.

Na godzinę 18:30 organizatorzy zaplanowali galę zwycięzców XII Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Drugi dzień festynu zakończy się zabawą taneczną z zespołem Cztery Numery.

/BaK/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

2 KOMENTARZE

  1. No, widzę że kuźniańską publiczność w tym roku będzie rozbawiał Rafał Kmita. Super! Po tym, jak dwa razy pod rząd (lata 2007 i 2008) wystąpił Kabaret Afera, dyrekcja MOKSiR dzecydowała się ściągnąć kogos innego… Nie żebym miał coś przeciwko „aferzystom” z Poznania; oni też byli dobrzy; ale rok po roku…? To chyba małe faux pas…

  2. Piotr

    Grupa Rafała Kmity jest the best!!! Ciekawe czy w kuxniańskim repertuarze znadzie się skecz pt. „Turniej zawsze dziewica” :):):)

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here