Nagrody „Mieszko AD 2009” wręczone

W niedzielę, 31 stycznia w restauracji "Dworek" w Szonowicach starosta, Adam Hajduk już po raz drugi nagrodził wyróżniających się animatorów kultury. Gościem specjalnym uroczystości był Ernest Bryll. Zobacz fotorelację.

Nagroda "Mieszko AD" przyznawana jest corocznie wyróżniającym się animatorom kultury, którzy swoimi dokonaniami przyczyniają się do nobilitacji kultury powiatu raciborskiego. Laureatów oceniała specjalnie powołana do tego celu kapituła w składzie: Michał Szepelawy, Józef Stukator, ks.Bogdan Kicinger, Grażyna Tabor, Aldona Krupa-Gawron, Andrzej Pochopień, Piotr Libera, Paweł Newerla oraz Katarzyna Tomalik-Janko. Spośród zgłoszonych kandydatów wytypowali oni po 3 w każdej kategorii. Laureatów wybrał Starosta.

- reklama -

 

 

 

W kategorii "literatura" nagrodę "Mieszko AD" z rąk Ernesta Brylla otrzymała poetka, Wanda Gizicka. – Poezja trzyma ten kraj – powiedział znakomity poeta i autor tekstów piosenek, Ernest Bryll. W kategorii "muzyka" wśród nominowanych znaleźli się zespół wokalny "Miraż", Leon Niewrzoł oraz Krystyna Lubos. Zwyciężył Leon Niewrzoł, założyciel i dyrygent Orkiestry Dętej Fabryki Obrabiarek Rafamet w Kuźni Raciborskiej.

 

 

 

Kolejny nagrodzony to Jan Socha (kat. "plastyka") –  kowal z Bieńkowic, twórca muzeum kowalstwa z największymi zbiorami w kraju. W kategorii "taniec" nagrodę otrzymała Małgorzata Dziedzic, instruktor tańca towarzyskiego w Raciborskim Centrum Kultury. Na samym końcu wyróżniono animatorkę kultury, Kornelię Pawliczek-Błońską. Przyznano również nagrodę specjalną. W tym roku otrzymał ją kompozytor, Paweł Kowol. Po zakończeniu części oficjalnej goście i organizatorzy uroczystości udali się na bankiet. 

 

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here