Już wkrótce opłaty w starostwie uiścisz kartą

– Czy w starostwie nie można by było zainstalować terminalu do kart płatniczych? – zainteresował się podczas sesji Rady Powiatu Henryk Panek. Według radnego ludzie przyzwyczaili się do wygody, więc czytnik ułatwiłby załatwianie spraw.

– Petenci załatwiający sprawy w starostwie powiatowym często muszą wnosić różnego rodzaju opłaty. Jest co prawda na terenie starostwa oddział Banku Spółdzielczego, ale ludzie nie zawsze mają przy sobie gotówkę bo przyzwyczaili się do kart płatniczych – argumentował radny Panek.

- reklama -

– W punkcie kasowym już niedługo znajdzie się czytnik, porozumieliśmy się już w tej sprawie z władzami Banku – wyjaśnił starosta Adam Hajduk dodając, że w gmachu przy Okrzei będzie można nie tylko uregulować kartą należność, ale i pobrać gotówkę. – Cieszę się z tego, ale dlaczego radnych nie informuje się o takich sprawach? Rozmawiałem z wysoko postawioną osobą z kierownictwa banku, która obiecała zastanowić się nad tą kwestią. Tymczasem okazuje się, że właściwie jest ona już załatwiona a radni nic nie wiedzą – podsumował H. Panek wycofując wniosek w tej sprawie.

 

/ps/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here