Drewniane schody mogą być ozdobą mieszkania

Dobrze utrzymane i zadbane drewniane schody należą do najważniejszych elementów każdego domu. Jednym z pierwszych problemów, z jakim borykają się osoby chcące w swoim domu mieć drewniane schody to ich cena.

Jednym ze sposobów, który pomaga obniżyć koszty aranżacji wnętrza przy użyciu schodów drewnianych, jest zastosowanie miękkiego (tzn. tańszego) drewna i utwardzenie go odpowiednimi środkami. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest możliwość nadania schodom wymarzonego koloru – wystarczy pomalować je bejcą. Dodatkową trudność może sprawiać konserwacja drewnianych schodów. Po jakimś czasie, powierzchnie lakierowane ulegają starciu, przez co schody wyglądają nieestetycznie i niechlujnie. Zapobiec temu może cyklinowanie schodów i wymiana ich lakierowanej powierzchni. Pielęgnacja schodów drewnianych powiązana jest również z zapobieganiem wilgotności i zmianom temperatur. Może to bowiem spowodować, że schody będą skrzypieć.

- reklama -

 

 

Warto pamiętać, że zalety schodów drewnianych znacznie przewyższają ich ewentualne wady. Przede wszystkim drewno pasuje do każdego wnętrza; bardzo dobrze komponuje się z nowoczesnymi materiałami takimi, jak np. chromowany metal, stal, szkło, jak i z materiałami naturalnymi czyli różnymi gatunkami kamienia lub granitem. Jeśli schody drewniane zostaną starannie wykonane oraz odpowiednio wkomponowane w dane pomieszczenie, to stanowią elegancki i bardzo efektowny wystrój wnętrza. Dobrze prezentują się zarówno w domach o bardzo nowoczesnej aranżacji, jak i w mieszkaniach o tradycyjnym wystroju. Doskonale pasują zarówno do obszernych i przestronnych przestrzeni, jak i do niewielkich pomieszczeń. Drewniane schody są przyjazne dla człowieka. Ich powierzchnia zatrzymuje ciepło i jak każdy materiał naturalny, drewno jest miłe w dotyku, nie powoduje alergii, a rysunek cienkich słojów nadaje mu nowoczesny rys.

 

 Właśnie taki zakres usług oferuje Zakład Stolarski Łaba w Kietrzu. 20. letnie doświadczenie zapewnia jakość oraz estetykę wyrobów! Specjalizuje się w produkcji schodów już od 14 lat. Załoga firmy to wykwalifikowani stolarze z dużym doświadczeniem. Produkcja schodów odbywa się na indywidualne zamówienia. Materiałem jest wysokiej jakości drewno. Szeroki wybór tralek (szczeble) i słupów. Firma oferuje swoje usługi na terenie całego kraju. W ofercie firmy są schody jesionowe, bukowe oraz  dębowe. Wszystkie oferowane schody wykonywane są: ażurowe, z podstopniami, z wkładką marmurową oraz bejcowane w szerokim wyborze kolorów. Pomiar i wycena jest bezpłatna. Uwzględniane są wszystkie życzenia klienta. Gwarantuje to zadowolenie, komfort i szybki termin realizacji.

 


Zakład Stolarski "ŁABA"

48-130 Kietrz, Ul. Prusa 16

tel 694-148-973, 077 485-52-83

e-mail: [email protected], [email protected]


 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here