Po 3 miesiącach przepychanek ruszył remont Gawliny

25 maja PRUiM z Gliwic przystąpiło do prac remontowych, a właściwie poprawek po niedawno przeprowadzonym remoncie na ul. Gawliny w Raciborzu-Brzeziu . Wreszcie osiągnięto porozumienie wykonawcy z Miastem.

- reklama -

W okolicach szkoły zrobiono dodatkowe wykopy, położono nowe dreny, których celem jest odwodnienie. Dopóki ulica nie zostanie osuszona nie można przystąpić do prac remontowych. Z uwagi na to, że pogoda nie sprzyja prowadzeniu jakichkolwiek prac na razie na Gawliny niewiele się dzieje. Prezydent M. Lenk w rozmowie stwierdził, że ze strony inwestora tj. Miasta nie będzie nacisku na to aby remont wykonawca ukończył jak najwcześniej, bo chce aby prace zostały wykonane porządnie. Nie może się powtórzyć historia sprzed kilku miesięcy kiedy to nowo wyremontowana Gawliny po stopnieniu śniegu i lodu na sporym odcinku po prostu zapadła się – stwierdził prezydent.

 

 
 
 
25 lutego 2010: firma wykonawcy zabezpiecza uszkodzoną drogę
 
 
 7 marca 2010: odkrywki na potrzeby wykonania ekspertyzy, mającej ustalić sprawcę katastrofy budowlanej
 
 
26 maja 2010: rusza remont po wielu tygodniach przerwy
 

 

 

Nie można określić terminu zakończenia remontu tej ulicy – informuje dyr. tech. PRUiM w Gliwicach Waldemar Macyszyn – przede wszystkim ze względu na stan pogodowy. Teren w Brzeziu jest bardzo trudny. Wykonawcą remontu jest gliwicka firma remontowa. Dyrektor Macyszyn stwierdził także, że w ostatni piątek tj. 21 maja została w Urzędzie Miasta spisana notatka, w której żadnej ze stron, ani wykonawcy, którym jest PRUiM, ani zamawiającemu i projektantowi nie zarzucono winy zapadnięcia się ulicy. Więc winna chyba jest tylko natura i warunki geologiczne Brzezia. Jednak kosztami naprawy obciążono gliwickie przedsiębiorstwo – dodał W. Macyszyn – na co wyraziliśmy zgodę.

 

Czytaj także: Zapadła się ulica Gawliny w Brzeziu. Kto odpowie za błąd?

 

 

Wanda Gozdek

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Tak o to, 21 maja zasiedli do rozmów [b]partacze[/b] i ustalili, że zaden z nich nie jest winien. a jedynie Brzezie jest winne z zaistniałej sytuacji !!! Niech no ten Lenk i jego sitwa przyjedzie do „swojej” szkoły Nr3, na wyborczą akcję, to mieszkańcy pokażą „winę Brzezia”.!!!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here