Pospieszalski i „Solidarni 2010” w Raciborzu

13 czerwca na zaproszenie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Raciborzu gościł będzie znany dziennikarz i publicysta Jan Pospieszalski. Wizyta połączona będzie z projekcją filmu "Solidarni 2010".

Jan Pospieszalski jest gospodarzem telewizyjnego programu "Warto Rozmawiać" i współtwórcą głośnego filmu "Solidarni 2010". Wizycie Pospieszalskiego towarzyszć będzie projekcja dokumentu obrazującego nastój żałoby po katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem, zrealizowanego wspólnie z Ewą Stankiewicz. Organizatorzy –  Gliwicki Klub Frondy, Zabrzański Klub Gazety Polskiej i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich  z Raciborza zapraszają w niedzielę 13 czerwca do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Warszawskiej. Początek spotkania o godz. 19.00

- reklama -
- reklama -

72 KOMENTARZE

 1. Może do końca nie rozumiemy społecznej roli Kościoła w/g nauki Jana Pawła II? Prawie każda Jego wizyta w polsce, to temat Wiary, Dekalogu i troski o godne życie każdego człowieka. Nie jest tak, że w Świątyni – Wiara i Dekalog ( z pustym brzuchem} a poza Nią; bez Dekalogu w zniewoleniu i praktycznie bez żadnych praw do godnego życia i spełnienia potrzeb zapisanych w Konstytucji. Kto Twoim zdaniem ma bronić katolika, jak nie kościół? Papież głosił swoje CREDO na wolnym powietrzu do miliona ludzi, a Ty chciałbyś taką rozmowę przeprowadzić w jakieś świetlicowej salce??? Kościól ma obowiązek uczestniczyć w kampanii wyborczej i wskazywać na katolickie walory kandydatów !!! Konkordat, oddzielił Państwo i Kościół ale katolik jest tu podmiotem. Rozumiem też, że społeczną rolę Kocioła różnie rozumują sami księża – czasami dla swojego interesu stają się politycznym zakładnikiem parafian !!! Tego akurat w „okrąglaku” obecnie nie zauważyłem.

 2. Byłam n adzisiejszym spotkaniu. Fajna sprawa!! Oby więcej takich spotkań z tak ciekawymi ludzmi. Dopiero po takich spotkaniach ludziom otwierają się oczy, jak bardzo są manipulowani przez nasze „szanowne” władze – przede wszystkim te państwowe, ale również te lokalne (wszędzie póki co to samo). Dobrze, że wkrótce wybory – kochani Raciborzanie – pomyslcie i do „roboty”: – pierwsze wybory za tydzień, potem za pół roku samorzadowe. Pomyslcie i mądrze zagłosujcie!!!

 3. bylam na spotkaniu z Pospiszalskim bylo bardzo milo bo ten czlowiek jest patriota i mowi to co mysli to sie czuje a zato ze jst patriota media polskojezyczne ale nie polskie go tepia taka jest prawda bo tym mediam przeszkadza polski patriotyzm a wiecie dlaczego zeby mogly nami manipulowac w tym kontekscie widoczna jest bardzo strata jaka ponieslismy w katastrofie smolenskiej tyle wspanialych patriotow zginelo to jest straszna tragedia

 4. No i ten bezwzględny drań to wykorzystał, aby zyskać popularnosc i………..pewnie pieniadze za honorarium albo ….delegacje, bo nie wierzę by przybył do Raciborza na własny koszt! Taki to ten twój patriota!

 5. Jest taka maksyma; „Każdy mierzy własną miarą”, na twoje pytania dajesz odpowiedź sam sobie, podkreślając też że nie jesteś patriotą!!! Spróbu,j, a uwierz, że nie wszyscy są tacy jak Ty !!!

 6. jak to końkordat oddzielił państwo od „kościoła”??? Przecierz to końkordat nałożył ciężkie obowiązki na pa nstwo i lud.Miliardy legalnych KONTRYBUCJI jakie naród z powodu GŁUPOTY państwa wypłaca OBCEMU IMPERIUM i leniom parafialnym,miliardy transwerowane w zdecydowanej większości nielegalnie a w najlepszym przypadku półlegalnie do stolicy IMPERIUM WATYKAŃSKIEGO? I to ma być ROZDZIELENIE państwa od „kościoła”?

 7. szczęście że ten NAWIEDZENIEC przebywał w mieście gdy mnie tam nie było. rzygać sie chce jak jego facjata pokazywana jest w TV. Jeśli cały KIK jest taki jak ten pan—TO JA WOLĘ BYĆ PROSTAKIEM! dodaję SZCZĘŚLIWYM PROSTAKIEM! Amenus!

 8. Proszę dojkładnie czytać artykuły zanim zamieszczacie swoje komentarze.
  Organizatorem spotkania z Pospieszalskim byli: Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i ks. dziekan Adam Rogalski – proboszcz par. NSPJ. a nie KIK. Oj , chyba już skleroza.Ciekawe czy ten ktoś przeprosi KIK.. Patrzę na to z boku i wydaje mi się, że niektórzy pod wpływem złości do ludzi inaczej myślących już mylą stowarzyszenia.,l albo nie mają orientacji w tych zagadnieniach Kościoła, ale zabierają często głos.

 9. Człowieku! Zamieszczasz na wszystkich portalach raciborskich to samo zdjęcie, chociaż dzisiaj już jest CISZA PRZEDWYBORCZA. NA TEJ TABLICY SWOJE OGŁOSZENIA I PLAKATY WIESZAJĄ JUŻ WSZYSCY. TRUDNO ABY KSIĘŻA Z KOŚCIOŁA FARNEGO CO CHWILĘ KONTROLOWALI FRONTON KOŚCIOŁA ŚW. JAKUBA..
  A JEŻELI MYŚLISZ , ŻE TO ROBOTA KOŚCIOŁA TO SIĘ MYLISZ. CO CHCESZ PRZEZ TO OSIĄGNĄĆ? POD ZDJĘCIEM JEGO AUTOR POWINIEN SIĘ PODPISAĆ CZYTELNIE.? JESTEŚ PO PROSTU TCHÓRZEM.

 10. Do D.K ! Mylisz zamieszczane tematy na portalu z….portalami ! Ciszę wyborczą złamali Ci, którzy ten plakat zawiesili ! Zdjecie jest tylko d o w o d e m obrazujacym ten fakt ! Pewnie taki zamysł miał ,,hi,hi!!!!!! ,,

 11. Miejskie słupy całe zaklejone plakatami Komorowskiego. Od góry do dołu. Zaklejeni inni kandydaci, którzy tam widnieli na plakatach. Czy to nie jest łamaniem ciszy, skoro wcześniej te słupy inaczej wyglądały?

 12. [b]~bez przebaczenia[/b] (Dzisiaj 13:16)


  Ocena: 0 [url=viewtopic.php?id=10688&action=new#]+[/url] | [url=viewtopic.php?id=10688&action=new#]-[/url] [url=post.php?tid=10688&qid=79124]Cytuj[/url]

  Kto
  głosuje na kurdupla, który napuszcza CBA na kolegę w rządzie i
  koalicjanta A. Leppera /afera gruntowa/ – to jest Wasz wzór do
  naśladowania? Boże chroń Polskę przed kurduplam,i zdolnymi do każdej
  podłości

 13. 95% osadzonych ( czytaj ,,kryminalistów”) w więzieniach oddało głos na PO.
  zanim oddasz głos zastanów się z jakiego powodu patologia tak umiłowała PO
  i czy chcesz być taki sam jak ta patologia

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here