Uwiecznią na płótnie najpiękniejsze zabytki Raciborza

0

Kilkunastu artystów spotkało się dzisiaj, 7 czerwca w Strzesze po to aby uroczyście zainaugurować Plener Malarski. – Życzę Wam, aby to, czego doświadczycie podczas pleneru zostało nie tylko na płótnie, ale przede wszystkim w Waszych sercach – mówiła zastępca prezydenta, Ludmiła Nowacka.

Plener malarski został zorganizowany w naszym mieście już po raz trzeci. Po raz pierwszy jednak stał się częścią obchodów Dni Raciborza. – Projekt ma za zadanie połączyć osoby słyszące i niesłyszące. Jest również projektem międzynarodowym. Czekamy właśnie na gości z Czech, którzy również wezmą udział w naszym plenerze – mówiła dyrektor RCK, Janina Wystub. Uczestnicy pleneru przyjechali do Raciborza w niedzielę. Wśród nich znajdują się osoby z Warszawy, Krakowa, Poznania i z Sanoka. Niektórzy z nich są w Raciborzu po raz pierwszy, inni brali już udział w plenerach organizowanych w ubiegłych latach w naszym mieście. Wszyscy natomiast uważają, że Racibórz to idealne miejsce na organizację takiego przedsięwzięcia. – Cieszymy się, że bierzemy udział w tym plenerze. Racibórz to bardzo piękne miasto – mówili uczestnicy. Najbardziej spodobały im się zabytki, które z pewnością uwiecznią na płótnie. Wiele osób zapowiedziało już, że bardzo chętnie weźmie udział w kolejnych imprezach tego typu w naszym mieście. 

- reklama -

 

 

Każdy z uczestników , przy pomocy Ireny Białuskiej (tłumacz języka migowego) opowiedział coś o sobie. Opowieściom uczestników przysłuchiwali się zastępca prezydenta, Ludmiła Nowacka i naczelnik Wydziału Edukacji, Marek Kurpis. – Państwo nie w ilości, ale w jakości wpisujecie się w nasza kulturę. Ważne jest to, że chcą Państwo pokazać innym swój talent i dzielić się nim z wszystkimi, tak aby wszyscy z daru, który macie mogli korzystać – powiedziała Ludmiła Nowacka.

 

 

 

Uczestnicy chcą pokazać wszystko to, co najpiękniejsze w naszym mieście, ale nie tylko. Plener malarski nosi nazwę "Tworzę więc jestem – zabytki Raciborza i Rybnika". W czwartek uczestnicy pleneru spotkają się więc z władzami miasta Rybnik, będą zwiedzać miasto i najpiękniejsze jego fragmenty uwieczniać na płótnie. Artyści odwiedzą również Gródczanki, gdzie będą malować zabytkowy kościół i studnię. Będą mieli również okazję zwiedzić pocysterski zespół klasztorno – pałacowy w Rudach oraz obejrzeć nasze miasto u boku historyka, Krystiana Łyczka.

 

 

Już dziś, od razu po spotkaniu inauguracyjnym uczestnicy udali się do Bieńkowic, po to aby obejrzeć zakład kowalstwa artystycznego. Po południu obejrzą wraz z mieszkańcami naszego miasta występ pantomimy grupy Deaf Poland z Wrocławia.   

 

 fot. Marcin Komorowski

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here