Zmarł Jerzy Pistelok, muzyk Zespołu Bez Nazwy

6 czerwca odszedł na zawsze Jerzy Pistelok, muzyk grający na klarnecie, saksofonie i tubie w Zespole Bez Nazwy. Uroczystości pogrzebowe śp. Jerzego Pisteloka odbędą się w czwartek, 10 czerwca o godz. 14.00 na cmentarzu "Jeruzalem" w Raciborzu.

"Odszedłeś tak niespodziewanie.
Nie było czasu na pożegnanie."

- reklama -

– Jurka poznałem w Strzesze na początku lat 60-tych. Graliśmy w orkiestrze dętej (tak wtedy istniała tutaj orkiestra na dobrym poziomie), którą prowadził Ignacy Jamicki. Potem spotykaliśmy się w różnych formacjach zespołów  muzyki tanecznej istniejących na terenie Raciborza. Kilka razy wyjeżdżaliśmy do Halle,Dessau, Wolfen, Blankenburga  z zespołami  z  Kędzierzyna-Kożla. Od lat 90-tych ponownie z Jerzym Pistelokiem  grałem  w Zespole Bez Nazwy, a od 2009 roku po śmierci Antoniego Kucznierza i Jana Szymkowa,Jurek stał się podporą Zespołu Bez Nazwy. Odszedł od nas jako dobry kolega, wspaniały muzyk,który mimo,że był najstarszym z nas, stale doskonalił swój warsztat muzyczny, dużo pracował i zawsze na niego można było liczyć – wspomina zmarłego kolegę Leon Plachta.

 

śp. Jerzy Pistelok

 

/p/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Jerzy grał również w orkiestrach dętych , uświetniających uroczystości kościelne, Przez 3 lata grał również w mojej Raciborskiej Kapeli Ludowej . To były lata osiemdziesiąte.. Dziękuję i proszę miłosiernego Boga aby przyjął Go do wiecznej szczęśliwości a żonie która mu zawsze towarzyszyła składam wyrazy serdecznego współczucia.
    Krystian

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here