Płytka wyobraźnia to kalectwo

Straż miejska w Raciborzu prowadzi Akcję "Płytka wyobraźnia to kalectwo", której celem jest ostrzeżenie młodych ludzi przed młodzieńczą brawurą oraz tragicznymi i często nieodwracalnymi skutkami nieprzemyślanych skoków do wody.

 

- reklama -

Corocznie w okresie wakacji setki młodych osób łamią kręgosłup skacząc do wody w miejscach do tego nie przeznaczonych. Ogólnopolska kampania, w którą włączyła się raciborska straż miejska, ma uświadomić że jeden nierozważny skok może zmienić na zawsze ich życie. Przy aktywnej współpracy jednostek straży miejskiej, policji i WOPR-u organizatorzy chcą dotrzeć do młodych osób "potencjalnych skoczków" z ideą kampanii "Płytka wyobraźnia to kalectwo".

 

 

Straż miejska w Raciborzu aktywnie uczestniczy w akcji w okresie od 22 czerwca do 9 lipca br.

Kampania rozpoczęła się w roku 1995, początkowo (do roku 2000) pod nazwą "Nieświadomość". Od 2001 akcja została wsparta reklamą społeczną w postaci spotów radiowych i telewizyjnych oraz plakatów i ulotek dystrybuowanych na basenach i kąpieliskach. W latach 2002 i 2003 reklama społeczna prezentowana była również w kinach, a pakiet informacyjny (zawierający między innymi kasetę wideo z materiałem informacyjnym) dotarł do 1000 szkół średnich. Organizatorem akcji jest powstałe w 1995 roku Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji.

Według danych inicjatorów kampanii, w naszym kraju 740 osób rocznie ulega urazom kręgosłupa, z czego 25- 35% (180-260 osób) doznaje urazu rdzenia kręgowego. Najwięcej (61%) urazów kręgosłupa w odcinku szyjnym, zanotowano w wyniku skoku do wody.

 

/ps/

 

—————————-
REKLAMA

 

Ulatra szybki system Windows 7

System Windows 7 jest prosty w obsłudze, szybki i ciekawy. Lepsze sposoby znajdowania plików i zarządzania nimi, takie jak listy szybkiego dostępu i poprawiony podgląd na pasku zadań, pomogą przyspieszyć wykonywanie codziennych zadań. System Windows 7 zaprojektowano z myślą o szybszej i bardziej niezawodnej pracy, więc komputer będzie działał tak, jak zechcesz. Znakomite funkcje pozwolą odkryć nowe możliwości.

 

Elementy konieczne do uruchomienia systemu Windows 7 na obecnym komputerze są następujące:

 

Procesor: 1 GHz lub szybszy, 32-bitowy (x86) lub 64-bitowy (x64)

Pamięci RAM: 1 GB (architektura 32-bitowa) lub 2 GB (architektura 64-bitowa)

-Dysk twardy: 16 GB (architektura 32-bitowa) lub 20 GB (architektura 64-bitowa)
-Urządzenie graficzne DirectX 9 ze sterownikiem WDDM 1.0 lub nowszym
 
 
Rewelacyjnie niska cena z w  SOFT-ib: 449zł!       Vobis.pl: 469zł      Komputronik.pl: 479zł
 
 
Zapraszamy do naszego sklepu SOFT-ib przy ulicy Klasztornej 12 (róg Klasztornej i Ogrodowej)
 
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here