W PWSZ studenci mogą liczyć na stypendia i zapomogi

0

W szkolnictwie średnim i wyższym obserwuje się od kilku lat spadek ilości uczniów będący wynikiem niżu demograficznego. Dla osób, które wahały się czy podjąć dalszą naukę jest to dobra wiadomość,  bo łatwiej będzie teraz dostać się na studia.

Często do studiowania zniechęcają też kłopotliwe i kosztowne dojazdy oraz ponoszone wysokie koszty utrzymania. Lekarstwem na te uciążliwości może być lokalna uczelnia, położona blisko miejsca zamieszkania. Dlatego proponujemy zapoznanie się z ofertą Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu.

- reklama -

 

 

 

 

 

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa powstała blisko 10 lat temu na bazie obiektów dawnego Studium i Kolegium Nauczycielskiego przy ul. Słowackiego 55. W jej murach studiowało w „tłustych” latach przeszło 4 tys. osób. Obecnie liczba ta, jak we wszystkich uczelniach, jest niższa Szkoła prowadzi studia I-go stopnia trwające 3-3,5 roku. Po uzyskaniu tytułu licencjata lub inżyniera, absolwenci PWSZ mogą podjąć pracę zawodową i kontynuować studia magisterskie II-go stopnia w innych uczelniach.

 

Jest to wygodne dla osób, które mają ograniczone środki finansowe – więc są zmuszone do szybkiego zdobycia zawodu i samodzielnego zarobkowania. Nie bez znaczenia jest też fakt, że PWSZ jest stabilną, państwową uczelnią, kontrolowaną przez Państwową Komisję Akredytacyjną. Podkreślamy ten fakt dlatego, że wiele szkół w okolicy to tylko filie uczelni (działające w wynajętych obiektach), które szybko mogą być zlikwidowane, a i zdarzały się przypadki prowadzenia kierunków studiów bez uzyskania odpowiedniej akredytacji.

 

 

 

 

 

PWSZ (jak na niewielką uczelnię) dysponuje własnym, dobrze wyposażonym zapleczem dydaktycznym i socjalnym – m.in. domem studenta ze stołówką, krytym basenem, stadionem. Lepszy jest też (w porównaniu do dużych ośrodków akademickich) kontakt studiujących z kadrą dydaktyczną i personelem. Studenci mogą liczyć na stypendia i zapomogi.

 

 

 

Raciborski ośrodek oferuje bezpłatne studia stacjonarne (dzienne), a także niedrogie studia niestacjonarne (zaoczne), na których zajęcia odbywają się w weekendy – co pozwala podnosić kwalifikacje osobom już pracującym. Nie ma ograniczeń wiekowych przy podejmowaniu nauki – jedyny wymóg to zdana matura. Utworzenie specjalności technicznych powinno zachęcić starszych pracowników przedsiębiorstw do zdobycia wyższego wykształcenia.

 

Ci którzy posiadają już wyższe wykształcenia mogę z kolei uzyskać dodatkowe kwalifikacje w ramach półtorarocznych studiów podyplomowych. Dla wszystkich chętnych (bez względu na wykształcenie i wiek) organizowane są też kilkutygodniowe specjalistyczne kursy.

 

Obecnie do wyboru jest 8 kierunków (z przeszło 30 specjalnościami) studiów:

1. Wychowanie fizyczne

2. Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych

3. Socjologia

4. Historia

5. Pedagogika

6. Matematyka

7. Filologia angielska, germańska, czeska, rosyjska

8. Automatyka i robotyka.

 

Dla ułatwienia na studia można zapisywać się do września drogą internetową poprzez stronę www.pwsz.raciborz.edu.pl a dokumenty donieść w późniejszym terminie. Oczywiście można też zgłosić się osobiście lub zasięgnąć informacji pod numerem tel. 32 418 2318 i adresem e-mail [email protected]

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here