Raciborscy pogranicznicy „Dniach NATO w Ostravie”

Funkcjonariusze ŚOSG już po raz trzeci uczestniczyć będą w organizowanych na terenie Republiki Czeskiej, „Dniach NATO w Ostravie”. W tym roku impreza zaplanowana jest na 18 i 19 września, na terenie lotniska Ostrava-Mosnov.

Do udziału w tej największej w Europie Wschodniej imprezie poświęconej sprawom bezpieczeństwa, Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu został zaproszony przez Pełnomocnika Granicznego Republiki Czeskiej oraz funkcjonariuszy Dyrekcji Okręgowej Policji do Spraw Cudzoziemców w Ostravie, z którymi polska Straż Graniczna na co dzień współpracuje – realizując m.in. zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na terenach przygranicznych. 18 września, funkcjonariusze Straży Granicznej razem z czeskimi policjantami, na specjalnie przygotowanych przez organizatorów stanowiskach, pokażą sprzęt transportowy i specjalistyczne urządzenia wykorzystywane podczas realizacji służbowych zadań. Dodatkowo polscy i czescy funkcjonariusze zaprezentują swoje umiejętności w pokazie pościgu transgranicznego – wspólnych działań prowadzonych w przypadku ucieczki przestępców przez granicę państwową.  Ten dynamiczna prezentacja współdziałania służb dwóch sąsiadujących ze sobą krajów będzie jedną z wielu atrakcji jaką organizatorzy przygotowali w tym dniu.

- reklama -

 

 
 
 
 

 

 W programie zaplanowane są także pokazy dynamiczne wyszkolenia jednostek specjalnych, pokazy lotnicze, prezentacje wojskowego, policyjnego i ratowniczego sprzętu technicznego, oraz prezentacja uzbrojenia i wyposażenia służb mundurowych wielu państw m.in. Czech, Niemiec, Austrii, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Węgier, Stanów Zjednoczonych i Polski. Organizatorem imprezy „Dni NATO w Ostravie” jest stowarzyszenie Jagello 2000, Dowództwo Sił Zbrojnych  Republiki Czeskiej, Straż Pożarna Kraju Morawsko- Śląskiego, Komenda Policji Kraju Morawsko- Śląskiego oraz Port Lotniczy w Ostrawie.

 

SG

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here