CKU: Jest dotacja na realizację projektu „[email protected]…”

Od 1 września Centrum Kształcenia Ustawicznego w Raciborzu rozpoczęło realizację projektu „[email protected] w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Raciborzu – kompetencje nauczycieli do kształcenia multimedialnego w dydaktyce szkolnej”.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i ma na celu stworzenie w CKU platformy Moodle do kształcenia na odległość. W ramach projektu 10 nauczycieli CKU zostanie przygotowanych do tworzenia lekcji multimedialnych poprzez 40-godzinne szkolenie stacjonarne i 40-godzinne szkolenie e-learningowe. Projekt został przygotowany przez działający w CKU zespół ds. pozyskiwania środków unijnych w listopadzie 2008r. Przeszedł pozytywnie ocenę formalną i merytoryczną i otrzymał dofinansowanie na realizację. Twórcy projektu założyli iż posiadanie platformy do kształcenia na odległość, jak również osób, które będą tę platformę obsługiwać zaowocuje nową ofertą CKU: szkoleniami blended learning i e-learning.

- reklama -

 

Obecnie placówka czeka na wyniki oceny merytorycznej kolejnych oddanych wniosków o dofinansowanie. Centrum Kształcenia Ustawicznego rozpoczęło współpracę z Regionalnym Ośrodkiem EFS w Rybniku, który nie tylko dla pracowników CKU, ale również dla osób spoza placówki organizuje szkolenia z zakresu pisania i realizacji projektów unijnych. Szkolenia te odbywają się bezpłatnie w Raciborzu w siedzibie CKU przy ulicy Zamkowej 1.

 

 

 

 

Centrum Kształcenia Ustawicznego
47-400 Racibórz ul. Zamkowa,
tel. 32 415 44 89

 

 

 

 

Czytaj także: Z CKU łatwiej będzie znaleźć pracę    

CKU prowadzi zapisy na rok szkolny 2010/2011,

CKU kształci ochroniarzy

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here