Kresowianie i Sybiracy na skwery

Wiadomo już, że skwery koło Urzędu Miasta nosić będą nazwy Sybiraków i Kresowian. Same nazwy nie budzą takich kontrowersji, jak problem ustalenia, kto o nie wnosił.

Patronów skwerów zaproponował Piotr Klima, komisja miała przygotować projekt ustawy, ale stało się inaczej. Ustawę sporządził prezydent Mirosław Lenk. Dla raciborzan pewnie nie ma znaczenia kto wykonał projekt, jednak Klima uważa inaczej- Nazwy skwerów są własnością komisji, a nie prezydenta. Trzeba to podkreślać. Dlaczego te uchwały się podpisane nazwiskiem Mirosława Lenka, skoro to my postulowaliśmy o ich nadanie? Musimy za każdym razem podkreślać, co nasze, bo później się ludziom wydaje, że jako komisja nic nie robimy- wnosił Piotr Klima.

- reklama -

 

Ostatecznie jednak przegłosowano uchwałę, i niezależnie od tego, kto podpisał się pod pomysłem na nazwy skwerów, parki nazywać się będą kolejno: ten między UM a Kauflandem – Sybiraków, a między Galerią Młyńską, a ul. Batorego – Kresowian.

/ab/

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Już nie mam sił do tego Klimy. Do ku… nędzy! Jest XXI wiek od 10 lat, a Klima zatrzymał się w rozwoju i myśleniu na 1989 roku kiedy to przysłowiowa para szła w gwizdek w postaci nadawaniu nazw ulicom, parkom, skwerom i alejom. Jak to miasto ma się rozwijać, jak ma sprostać problemom XXI wieku kiedy radni na czele z Klimą są zajęci zmianami nazw ulic. Jeszcze trochę, a zmienimy nazwę Racibórz na Zadupie dzięki takim bezradnym jak aptekarz Klima. Panie radny Klimo, społeczeństwo nie wybrało pana 4 lata temu dla realizowania własnych prywatnych zainteresowań takich jak zdejmowanie i zakładanie nowych tabliczek z nazwami. Nie wybrali pana dla organizowania podwórkowych biesiad przy grillu i piwsku. Nie wybrali pana z tej przyczyny, by co kwartał słuchać i czytać jak to Klima chce otwierać kolejne muzeum czy izbę pamięci. Wybrali pana, bo mieli taka maleńką nadzieję, że ktoś wreszcie zainteresuje się brakiem miejsc pracy, nudzącą się młodzieżą, że ktoś będzie naciskał na budowę nowych dróg, że ktoś umożliwi mieszkańcom realizować swoją pasję w granicach miasta, że ktoś będzie przyglądał się poziomowi bezpieczeństwa na ulicach i podwórkach. Po to wybrano pana jak i całą resztę radnych. Jeśli tego nie jest pan w stanie pojąć, to proszę zejść ze sceny politycznej i nie kandydować ponownie, bo to daremny futer.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here