Prezydenckie obietnice. Sprawdź czy się wywiązał

Od czterech lat ważną funkcję w mieście sprawuje Mirosław Lenk, który w wyścigu o fotel prezydenta w 2006 roku przegonił T. Kusego niespełna 400 głosami. Lenk przedstawił wówczas wyborcom obiecujący program wyborczy. Czy wszystkie jego punkty udało się zrealizować?

Za niespełna 2 miesiące będziemy wybierać nowych prezydentów, burmistrzów, wójtów i radnych. Mirosław Lenk zapowiedział już, że będzie kandydował na stanowisko prezydenta miasta po raz drugi. Czytelnicy na forum portalu coraz częściej wypowiadają się na temat swoich kandydatów i zbliżających się wyborów. Rozliczają również Mirosława Lenka z jego obietnic, które złożył 4 lata temu mieszkańcom naszego miasta. Prezydent przedstawił wówczas listę 13 punktów swojego programu wyborczego. Wśród nich znalazły się:

- reklama -

1. Strefa rozwoju gospodarczego Ostróg i Płonia.
2. Szkoła uczy przedsiębiorczości – zajęcia pozalekcyjne z biznesu w gimnazjach
2. Budowa ronda przy ul. Eichendorffa – Opawskiej
4. Zagospodarowanie Pl. Długosza
5. Przejęcie przez miasto i zmodernizowanie dworca PKP
6. Modernizacja krytej pływalni Szkoły Mistrzostwa Sportowego
7. Uruchomienie Funduszu Kredytowo – Poręczeniowego na rzecz wsparcia wspólnot mieszkaniowych
8. Współpraca z Kościołem na rzecz renowacji i wyeksponowania zabytków
9. Odtworzenie promenad nadodrzańskich
10. Dni Raciborza w nowej formule
11. Raciborskie Akapulko
12. Pomoc w rozbudowie PWSZ w Raciborzu
13. Odbudowa basenów przy ul. Bema

Na plakacie widniało również hasło "Z tego możecie mnie rozliczyć". Nic więc dziwnego, że mieszkańcy naszego miasta próbują przeanalizować które z tych punktów udało się zrealizować przez minione 4 lata. –  Wierzyłem w program, który przedłożył nam Prezydent, ubiegając się o najwyższą funkcję w mieście 4 lata temu. Listę postulatów z którymi do wyborców udał się pan prezydent otwierał punkt mówiący o strefie ekonomicznej. Wiązałem z tym spore nadzieje, ale niestety przez 4 lata w tej kwestii nic nie zrobiono, także jeśli chodzi o poprawę warunków komunikacyjnych – mówi radny miejski, Robert Myśliwy. Nie udała się również budowa ronda przy ul. Eichendorffa – Opawskiej oraz modernizacja dworca PKP. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się także, że równie nieskuteczne okazały się rokowania w sprawie Placu Długosza. Spółka "Projekt Echo 59” odstąpiła od zakupu Placu Długosza. Inwestor nie przybył na spotkanie, na którym miało dojść do podpisania umowy. Mieszkańcy czekali na spełnienie obietnicy Prezydenta jeśli chodzi o aquapark. Jednak jest to inwestycja póki co przekraczająca budżet miasta. – Takim kluczowym punktem programu poprawy dostępności komunikacyjnej Raciborza jest bez wątpienia projekt obwodnicy Raciborskiej i to nawet przez 4 lata nawet nie drgnęło. Na pewno jest w tym również moja wina. Może za mało naciskałem na władzę w tej sprawie. Ale jak się okazało władza była głucha na wszelkie sugestie. Udało się poprawić trochę wizerunek miasta w tym obszarze zielonym i jeśli chodzi o remonty dróg, ale brakowało inwestycji przełomowych – komentuje Myśliwy. Oczywiście kilka punktów z listy programu wyborczego naszego obecnego prezydenta udało się zrealizować np. lepsza formuła Dni Raciborza czy odtworzenie promenad nadodrzańskich. Jednak, jak zauważają mieszkańcy  naszego miasta większość z zamierzonych celów nie została osiągnięta i zgodnie przyznają, że Mirosław Lenk nie wywiązał się ze swoich obietnic wyborczych.

 

/p/

————————————————————————–

REKLAMA:

 

ESET NOD32 ANTIVIRUS 4.0 BOX

 

Program antywirusowy i antyspyware do ochrony stacji roboczych pracujących pod systemem operacyjnym Windows 2000/XP/Tablet PC/Vista (oraz Windows 98/ME/NT- w wersji 2.7

Program antywirusowy chroniący przed różnymi rodzajami zagrożeń – wirusami, trojanami, spyware, rootkitami, robakami internetowymi, a także przed adware i phishingiem. Skutecznie chroni komputer podczas przeglądania stron WWW , odbierania poczty elektronicznej, a także korzystania z banku internetowego., Dzięki wykorzystaniu mechanizmów sztucznej inteligencji zapewnia ochronę również przed nowymi, jeszcze nieznanymi zagrożeniami.

 

Cena na wiesz.pl : 99,99 zł

Cena na komputronik.pl : 109,90 zł

Cena na vobis.pl : 119 zł

(Ceny na dzień 27.09.10.) 

 

Wiesz.plsklep internetowyponad 10 tys. produktówkomputery notebooki oprogramowanie multimedia akcesoria części sieć internet

 

 

- reklama -

7 KOMENTARZE

  1. To po co obiecywał jak wiedział, że nie może? Okłamał nas świadomie? Podobno jego atutem bylo to, że jest doświadczonym samorządowcem. Powinien wiedzieć więc jakie uprawnienia ma prezsydent. Dodatkowo koalicja to też jego ugrupowanie – mają więc pełnię władzy. Mogą sobie przegłosować wszystko.

  2. z tej listy to nic nie udało sie zrobic… dni raciborza to ja bym tez takie m~ógł zorganizowa~ć gdybym miał kasę, a te bulwary no c~óż t o tak na sam koniec zeby jednak coś było z tej listy zrobione ???

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here