Starosta karci dziennikarzy

– Młodzi dziennikarze zmyślają, a czytelnicy w to wierzą – żali się Adam Hajduk. W ten sposób starosta odniósł się do publikacji, w której przypisano mu po wyborach stanowisko dyrektora szpitala, który z kolei miałby objąć PKS.

Adam Hajduk podczas sesji Rady Powiatu skrytykował pracę mediów. Starostę zirytowała zwłaszcza jedna z ostatnich publikacji Nowin Raciborskich, w której redakcja tygodnika zabawiła się w przedwyborcze prognozy i rozdała stanowiska po wyborach. Jego zdaniem wspomniany artykuł przyniósł wiecej szkody niż pożytku, przede wszystkim osobom trzecim. Urzędnik rozumie, że media piszą, również niezbyt korzystnie, o politykach. Dziwi się natomiast, dlaczego dziennikarze "czepiają się" ludzi zupełnie z polityką nie związanych, co często prowadzi do niepochlebnych komentarzy na ich temat. – Czego chcecie od dyrektora PKS-u? Czytelnicy nie rozumieją, że to fantazje młodego człowieka i traktują je jako prawdę. Również młodych dziennikarzy obowiązuje minimum rzetelnosci – stwierdził. Starosta, choć (jak zaznaczył) nie czyta artykułów w internecie, uważa, że również tam artykuł nie został dobrze odebrany, o czym świadczą komentarze internautów. – Myślę, że młodzi dziennikarze powinni się zastanowić, bo nie tylko poczytność gazet się liczy. Jakaś rzetelność też się czytelnikowi należy – podsumował.

- reklama -

 

/ps/

- reklama -

7 KOMENTARZE

  1. z ostatniego NaMolnika
    Rotuj się kto może…
    Raciborska opozycja niechętnie przyznaje się do uprawiania hazardu. Zamiast wyników meczy, obstawia się wyniki Wielkiej Rotacji, która tradycyjnie dokona się po wyborach. Wiadomo, że członkowie grupy TW są multiekspertami: z fotela dyrektora szkoły przechodzi się na naczelnika, z wiceprezydenta na dyrektora szpitala, z sekretarza na szefa PRD, stamtąd do powiatu, do PKS’u, do Agencji Handlu Chińskimi Ręcznikami, w końcu z powrotem trafia się do UM. Rekordziści rozpoczynają już 3 rundę, a ze sprzedaży ich starych wizytówek ma zostać sfinansowana nadchodząca kampania wyborcza. Co obstawić najlepiej? Stosunkowo najmniej zarabia się na tym, że Ludmiła Nowacka wróci do szkoły, a Wojciech Krzyżek zostanie szefem PK (no bo wszędzie indziej już był). Zdecydowanie więcej można zarobić stawiając na to, że Andrzej Chroboczek zostanie rektorem PWSZ, a Adam Hajduk dyrektorem MDK’u i przejmie zespół Miraż. Ale rekordowych zysków mogą spodziewać się Ci, którzy odważnie obstawiają, że Mirosław Lenk zostanie… prezydentem Raciborza

  2. tak, tak,a Tadek Wojnar zostanie klawiszem w więzieniu. A swoją drogą, czy Czarnota, który napisał ten artykuł w nowinach jest młdy? Bo mnie się wydaje, że niezbyt, więc nie wiem czemu starosta narzeka na „młodych” dziennikarzy.

  3. Mam nadzieję że w tych wyborach Hajduk nie przejdzie i znajdzie się na bruku dla bezrobotnych bo w końcu trzeba powiedzieć im NIE dość pobierania wysokich poborów i dogadywać się o stołki- kto jagby co to gdzie.Bo dlanich tylko kasa jest ważna.

  4. Nie wiem co ma na myśli starosta Hajduk mówiąc o domniemanej apolityczności – nikt tak wyraźnie jak starosta nie manifestował swojej polityczności w wielu decyzjach. Karuzela stanowisk, to nic innego jak żywe PRL !!! Chbyba to już przeżytek? szczególnie dla tych pogrobowców ery markowiaka.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here