Firma STATOIL dla SP4

Bardzo nas cieszy, że firma STATOIL już po raz jedenasty zorganizowała w Szkole Podstawowej nr 4 w Raciborzu akcję edukacyjno – informacyjną pod hasłem „Bezpieczeństwo dziecka na drodze”. Uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami – klasy I a panią Haliną Pomiotło i klasy I b panią Ireną Maciesowicz, wzięli udział w spotkaniu z pracownikiem firmy STATOIL panem Markiem Machnikiem i przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. Tematem spotkania było propagowanie wśród dzieci zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.
W ramach spotkania przedstawiciel policji starszy aspirant Grzegorz Mederski omówił i przypomniał pierwszoklasistom zasady bezpiecznego poruszania się dzieci po chodniku i jezdni w drodze do i ze szkoły. Poruszono także sprawę bezpiecznej jazdy na rowerze bez karty rowerowej. Uczniowie zadawali wiele pytań, na które pan policjant cierpliwie udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Następnie został zorganizowany krótki konkurs sprawdzający stopień znajomości zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Uczniowie, którzy wykazali się najlepszą wiedzą dotyczącą przepisów ruchu drogowego zostali nagrodzeni kamizelkami odblaskowymi.
Wszystkim małym uczestnikom spotkania wręczono upominki od firmy STATOIL – światełka odblaskowe i gry planszowe utrwalające podczas zabawy znajomość przepisów ruchu drogowego.
Na zakończenie, zgodnie z przedstawionym regulaminem, rozstrzygnięto konkurs plastyczny dla uczniów klas pierwszych, pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. Pierwszoklasiści wykonali w klasie na lekcjach plastyki ciekawe prace plastyczne, które panie wychowawczynie wywiesiły na tablicy.
Komisja w składzie: przedstawiciel firmy STATOIL i przedstawiciel Policji wytypowała zwycięzców:
I nagrodę – rower z pełnym wyposażeniem – otrzymała uczennica klasy I a Emilia Majchrzak
wyróżnienie – kamizelkę odblaskową – otrzymała Zuzanna Holauer z klasy I b
Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Dzieci zachwycały się wspaniałymi nagrodami – nikt nie wyszedł z pustymi rękami! Wdzięczni uczniowie podziękowali za nagrody piosenką o tematyce związanej z bezpieczeństwem. Na zakończenie laureaci konkursu plastycznego zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia z przybyłymi gośćmi.
Pragniemy serdecznie podziękować organizatorom konkursu – firmie STATOIL za kontynuowanie tak wspaniałej inicjatywy jaką jest konkurs wiedzy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mamy także nadzieję, że nasza współpraca będzie kontynuowana dla dobra i bezpieczeństwa dzieci.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here