Kuźnia Rac.: Urząd Miejski w miejsce Szkoły Podstawowej?

0

Wiadomość, jakoby władze Kuźni Raciborskiej szykowały się do przenosin Urzędu Miejskiego do budynku Szkoły Podstawowej, a uczniów tejże placówki do Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, stały się ostatnio tematem rozmów mieszkańców Kuźni Raciborskiej.

"Doszły mnie słuchy, że obecna władza z Panią Ritą Serafin na czele planuje przeniesienie Szkoły Podstawowej nr 1 do budynku ZSOiT. Na miejscu tzw. "starej szkoły" rzekomo ma się znajdować siedziba Urzędu Miasta. Czy to prawda?" – z takim pytaniem do redakcji portalu tylkokuznia.info zwróciła się jedna z Czytelniczek.

- reklama -

– Takie plany nie są na razie czynione. Oczywiście Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych jest szkołą, która ma wciąż ubywającą liczbę uczniów i klas jest więcej niż młodzież, która tam pobiera naukę; mimo to, Szkoła Podstawowa, która ma parter zajęty przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy przy swoich 360 uczniach jest wypełniona – mówi burmistrz Rita Serafin.

Budynek podstawówki przeszedł niedawno solidny remont: wymieniono okna i centralne ogrzewanie, ocieplono dach, zmodernizowano sanitariaty. Obecnie dyrektor Maria Cieślik dąży do osuszenia fundamentów. Niemniej jednak – jak dodaje burmistrz – problem dwóch dużych obiektów szkolnych w Kuźni istnieje i niewykluczone, że przyjdzie czas, by się z tym zmierzyć.

– Teraz mówi się, że mamy tzw. "baby boom". Nie jest to może tak mocno widoczne u nas, ale odnotowujemy ustabilizowaną liczbę urodzeń dzieci (około 50 rocznie). Poza tym – do szkoły zaczynają powoli trafiać 6-latki, przez co podstawówka będzie miała już nie sześć, a siedem roczników – zaznacza R. Serafin. – Tak więc, jeżeli chodzi o szkołę podstawową, to myślę, że ta liczba uczniów się utrzyma – dodaje.

Przeniesienie podstawówki do budynku mieszczącego tak gimnazjum, jak i szkołę średnią, to – zdaniem burmistrz Serafin – temat, który prędzej czy później – wobec spadającego naboru do szkół ponadpodstawowych oraz ponadgimnazjalnych – będzie musiał zostać bardzo dokładnie przedyskutowany. – Dziś jednak takiej decyzji nie podejmujemy – podkreśla.

 

/Artykuł zaczerpnięty z portalu www.tylkokuznia.info/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here