Policja: Pierwszy śnieg zaskoczył kierowców

3

Śnieg, który padał w Raciborzu przez ponad dobę, przysporzył kierowcom wiele problemów. Nie obyło się bez stłuczek, kolizji i wypadków. Wielu zdarzeń udałoby się uniknąć, gdyby prowadzący samochód zdjął nogę z gazu .

Wczoraj na przykład widok "tańczących" samochodów np. na parkingu przed marketem Leclerc był prawie normą. Przechodzący mieszkańcy musieli bardzo na te "tańczące" samochody uważać.

- reklama -

 

W Nędzy już po godzinie siódmej w poniedziałek, 29 listopada, rano kierowca skody wpadł w poślizg, zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w małego fiata. Kierująca nim 56-letnia kobieta ze złamaniami trafiła do szpitala. W tej samej miejscowości do drugiego wypadku doszło po godzinie 13.30. Kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wypadł z drogi i dachował. Dwie osoby zostały poszkodowane. Kilkanaście minut po godzinie 16:00 na ulicy 1 Maja w Raciborzu doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych: volkswagena passata oraz fiata punto. Kierowca passata nie opanował samochodu na lekkim łuku i zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z fiatem punto.Tutaj również zawiniła prędkość. Poszkodowani zostali pasażerowie fiata.

 

Tego samego dnia miały miejsce również dwie niegroźne kolizje – przy ulicy Zakładowej oraz przy ulicy Ocickiej podczas włączania się pojazdów do ruchu.

 

Każdy kierowca powinien pamiętać, że warunki panujące zimą na drogach są trudne, często pod warstwą śniegu zalega lód. O tym, że łatwo wtedy wpaść w poślizg powinien pamiętać każdy kierowca. Bez zachowania szczególnej ostrożności, dostosowania prędkości i łagodnego wykonywania wszelkich manewrów można w najlepszym wypadku znaleźć się w rowie. Jazda powinna być płynna i spokojna, należy unikać wykonywania gwałtownych manewrów i wykonywać tylko niezbędne ruchy. Ręce na kierownicy powinny być ułożone "za piętnaście trzecia".

 

/w/

——————————————————————-

REKLAMA:

 

Głośniki Creative Inspire T6160

 

http://images.europe.creative.com//images/products/450x350/pdt_18940.png

Nadszedł czas, aby zacząć słuchać dźwięków przestrzennych w systemie 5.1 w grach , utworach muzycznych i filmach przez nowe głośniki Creative Inspire T6160. Pora pobudzić zmysły wrażeniami barwnego panoramicznego dźwięku przestrzennego. Klasyczny styl i łatwość obsługi to cechy, które sprawiają, że możliwość zanurzenia się w wielokanałowym dźwięku przestrzennym i korzystania z wszystkich zalet produktów firmy Creative — lidera branży audio — jest doskonałym wyborem. Przetwornik głośnika niskotonowego typu long-throw i pięć głośników satelitarnych zapewniają mocne basy oraz dźwięk pozycyjny pozwalający na większą precyzję w grach i dający mocniejsze wrażenia z oglądania filmów. Dzięki stylowemu wyglądowi i jakości dźwięku głośniki Creative Inspire T6160 są idealnym dodatkiem do komputera PC lub notebooka .

 

Cena w SOFT-ib : 225 zł

(Ceny na dzień 30.11.10.)

 

 

 

 

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

3 KOMENTARZE

  1. debilizm tej redakcji nie zna granic skopiowali artykuł z naszraciborz,pl i dodają swoje uwagi a cielęta nie były fizycznie na żadnym miejscu tych kolizji.
    A śnieg zaskoczył drogowców i nowe władze miasta.
    Ja na pewno wytoczę im o to proces za zniszczenie mojego auta

  2. Artykuł jest autorski, natomiast dane o wypadkach są podawane przez rzecznika prasowego policji i są ogólnodostępne.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here