Służby zimą baczniej zwracają uwagę na bezdomnych

0

Mróz już chwycił, prawdziwa zima ciągle jednak przed nami. W regionie strażnicy miejscy i inne służby zwracają szczególną uwagę na osoby bezdomne. Tylko wczoraj do raciborskiej noclegowni przy Domu dla Bezdomnych trafiło 10 osób.W okresie od 1 listopada 2010 do 31 marca 2011 roku Straż Miejska i Policja w Raciborzu przeprowadzi akcję "Bezdomni", której celem jest udzielanie pomocy osobom bezdomnym w okresie zimowym. Pomoc ta będzie głównie polegać na obserwacji miejsc gdzie mogą znajdować się bezdomni, dowożeniu tych osób do noclegowni oraz udzielaniu informacji o instytucjach zajmujących się udzielaniem pomocy bezdomnym. – Dla nikogo nie zabraknie miejsca  pod warunkiem, że bezdomni podporządkują się zasadom obowiązującym w placówce. Najważniejsza z nich to trzeźwość – obiecuje Zenon Stube, kierownik raciborskiego Domu dla Bezdomnych. Właśnie zakaz picia alkoholu sprawia, że wielu bezdomnych nie decyduje się na pobyt w schronisku.

Niemniej jednak – jak mówi kierownik – trudno o przestrzeganie regulaminu, gdy na dworze są minusowe temperatury. – Rzeczywistość jest taka, że nawet jak straż miejska czy policja przywiozą osobę pod wpływem alkoholu to nie wyrzuca się jej. Wczoraj właśnie mięliśmy taką sytuację. Policja przywiozła bezdomną osobę pod wpływem alkoholu. Przyjęliśmy ją. Nie ma w pobliżu izby wytrzeźwień, więc trudno o inną decyzję. Ta osoba również powinna otrzymać pomoc – mówi Stube.

- reklama -

Zima to trudny okres dla osób nie mających dachu nad głową. Tylko wczoraj do raciborskiej noclegowni działającej przy Domu dla Bezdomnych "Arka-N", prowadzonej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Człowieka "Tęcza" (tel. 0 32 415 51 69), trafiło 10 osób. – Kilka miejsc było wolnych – mówi kierownik. Noclegownia "Arka-N" znajduje się przy ul. Topolowej 15, funkcjonuje od 1 listopada do 31 marca. Noclegownia przyjmuje od godz. 18.00 do 8.00. Poza noclegiem bezdomni mogą liczyć na ciepły posiłek oraz na możliwość kąpieli.

/p/

——————————————————————-

REKLAMA:

 

Głośniki Creative Inspire T6160

 

http://images.europe.creative.com//images/products/450x350/pdt_18940.png

Nadszedł czas, aby zacząć słuchać dźwięków przestrzennych w systemie 5.1 w grach , utworach muzycznych i filmach przez nowe głośniki Creative Inspire T6160. Pora pobudzić zmysły wrażeniami barwnego panoramicznego dźwięku przestrzennego. Klasyczny styl i łatwość obsługi to cechy, które sprawiają, że możliwość zanurzenia się w wielokanałowym dźwięku przestrzennym i korzystania z wszystkich zalet produktów firmy Creative — lidera branży audio — jest doskonałym wyborem. Przetwornik głośnika niskotonowego typu long-throw i pięć głośników satelitarnych zapewniają mocne basy oraz dźwięk pozycyjny pozwalający na większą precyzję w grach i dający mocniejsze wrażenia z oglądania filmów. Dzięki stylowemu wyglądowi i jakości dźwięku głośniki Creative Inspire T6160 są idealnym dodatkiem do komputera PC lub notebooka .

 

Cena w SOFT-ib : 225 zł

(Ceny na dzień 30.11.10.)

 

 

 

 

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here