CKU: Nasze credo – żegnaj kredo

Dzisiaj w Centrum Kształcenia Ustawicznego odbyła się konferencja podsumowująca projekt "[email protected] – kompetencje nauczycieli do kształcenia multimedialnego w dydaktyce szkolnej", podczas której zaprezentowano w jaki sposób można wykorzystać platformę Moodle w kształceniu e-learningowym.

- reklama -

Andrzej Brzenczka, dyrektor raciborskiego CKU, podsumowując projekt powiedział – dzięki temu nowoczesnemu oprogramowaniu będzie można kształcić na odległość młodzież i dorosłych, także tych niesprawnych ruchowo. W przyszłym roku będą jeszcze trzy takie tablice – dodał dyrektor.

 

 

 

 

 

W konferencji uczestniczyli oprócz dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych, starosta Adam Hajduk, wicestarosta Andrzej Chroboczek oraz dyrektor Śląskiego Stowarzyszenia CKU i CKP Tomasz Harsze, który powiedział, że w środowisku pracowników CKU wymyślono powiedzenie "nasze credo – żegnaj kredo".

 

 

 
 

 

 

 

W Raciborzu w ramach tego projektu zostało przeszkolonych 10 nauczycieli (3 kobiety i 7 mężczyzn) w ciągu 80 godzin, którzy będą mogli korzystać z naszej platformy – stwierdził Brzenczka. Jednak część praktyczna będzie musiała odbywać się na miejscu w CKU. Budżet projektu nie był zbyt duży, bo wynosił 68 tys. zł. i trwał krótko, bo od 1 września do dzisiaj, ale rozliczenie projektu odbędzie się do 31 grudnia – dodał.

 

 

 

 

 

Prezentację możliwości samej platformy przedstawił Leszek Kuzdrowski, natomiast prezentację możliwości nauczania pokazali kursanci: Agnieszka Janczak, Dariusz Zuzok i Paweł Ptak. E-learning to metoda nauczania umożliwiająca naukę w dowolnym miejscu, czasie i tempie, a to oznacza wspomaganie dydaktyki za pomocą komputerów osobistych i internetu. Jedną z takich platform jest Moodle, która jest wysokiej jakości oprogramowaniem typu Open Source (darmowe). Moodle jest skierowane dla szkół, uczelni i ośrodków szkoleniowych, nauczycieli i rodziców uczniów.

 

 

 
 

 

 

 

Na zakończenie konferencji starosta Adam Hajduk i dyrektor Andrzej Brzenczka wręczyli Certyfikaty ukończenia kursu 10 nauczycielom – uczestnikom zakończonego projektu.

 

 

 

/w/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here