„Szopka krakowska” w Muzeum – co jeszcze w ten weekend?

W "Strzesze" odbędzie się koncert Leopolda Twardowskiego oraz Jasełka w wykonaniu Teatru "Tetraedr" oraz Grupy Śpiewaczej "Sudarynja". W Dybcówce wystąpi zespół "Blues Jak Cobra", a w RCK Hanna Bratkowska z zespołem Atlantyda.

W piątek 17 grudnia o godz. 17.30 w DK Strzecha odbędzie się koncert Leopolda Twardowskiego "Nie zapomnimy tamtych dni" w 29 rocznicę stanu wojennego, zorganizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Raciborskiej BASZTA oraz Raciborski Klub Frondy. Leopold Twardowski jest jednym z laureatów Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu i Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubiniu. W 2006 roku wraz z Grzegorzem Kopalą nagrał płytę "Śladami", będącą muzycznym portretem osoby św. Franciszka z Asyżu. Na krążku pobrzmiewają klimaty gitarowej ballady, jazzu i swingu, ale także popu oraz spora dawka chilloutu. Jest twórcą Koncertów Piosenki Zaangażowanej (pieśni z okresu stanu wojennego), pieśni patriotyczno – historycznej oraz wspomnienia twórczości Marka Grechuty.

- reklama -

 

 

17 grudnia o godzinie 17.00 w Muzeum przy ul. Gimnazjalnej w Raciborzu odbędzie się wernisaż wystawy pt. "Szopka krakowska" ze zbiorów Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w Krakowie.

 

17 grudnia o godzinie 19.00 w sali kameralnej RCK odbędzie się koncert Hanny Bratkowskiej oraz Klubu Poezji Śpiewanej "Atlantyda". Wstęp wolny.

 

17 grudnia o godz.19.00 na Przystanku Kulturalnym Koniec Świata, odbędzie się koncert promujący płytę „Time for the Music” raciborskiego zespołu At Domine. Wystąpią również zespoły Discodant oraz grupa A4. Zespół At domine powstał w 1995 r. Nagrywając demo z gatunku doom-gothic trafia w rynek i nagrywa materiał dla firmy Croon Records z Krakowa. W 2005 r zmiany gustów muzycznych, większe doświadczenie pozwoliły zarejestrować mieszankę całkowicie odmienną od wcześniejszych dokonań. Obecnie w nowym składzie z bagażem doświadczeń i profesjonalnym podejściem do tematu po 4 latach przerwy mamy przygotowany materiał w niestandardowej formie przekazu. Problem z zaaranżowaniem wokali wymusił stworzenie muzyki instrumentalnej wzbogacając całość partiami żywych skrzypiec.

 

 

W sobotę, 18 grudnia w klubie Ozon w Raciborzu odbędzie się Przegląd Hip-Hopowy. Wstęp 5 zł. Start o godz. 21.00.Zagrają: SZOGUN/LEW LEWY, DZK, Epicentrum, Generacja Lunatyków, Braterstwo, Zaraz – Strzelce Opolskie, Aster Nepoka.

18 grudnia o godzinie 19.00 w klubie Dybcówka przy ul. Londzina w Raciborzu odbędzie się koncert grupy "Blues Jak Cobra". Wstęp wolny. Kazimierz Pabiasz jest założycielem zespołu "Blues Jak Cobra". Od 16 roku życia gra własne kompozycje bluesowe i rockowe. Wokalista, gitarzysta, muzyk, kompozytor, autor tekstów i aranżer. Współpracował z wieloma polskimi muzykami, takimi jak: Krzysztof Bernard (Czerwono-Czarni), Cezary Czternastek (Easy Rider, Kasa Chorych), Leszek Jakubowski (Piersi), Janusz Niekrasz (TSA), Marek Raduli, Wojtek Pilichowski, oraz z wieloma innymi. Aktualnie współpracuje z Jarkiem Mikulskim (gitara), Andrzejem Wolakiem (gitara basowa) i Andrzejem 'Hindusem' Eichhornem (perkusja).

 

 

18 grudnia o godzinie 18.00 w sali widowiskowej DK "Strzecha" odbędą się Jasełka w wykonaniu Teatru "Tetraedr" oraz Grupy Śpiewaczej "Sudarynja". Wstęp wolny.

W sobotę, 18 grudnia o godz. 15.30 w sali widowiskowej Raciborskiego Centrum Kultury przy ul. Chopina odbędzie się przedstawienie taneczne pt. "Kopciuszek". Zaprezentują się zespoły Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej "Żródło": Szkraby II, Tęcza V, Mamy mażoretek, Szkraby I, Tęcza IV, Raciborzanie III, Efekt III, Tęcza III, Raciborzanie II, Efekt II, Tęcza II, Raciborzanie I, Efekt I, Tęcza I oraz kapela Raciborzanka. Scenariusz i reżyseria : Aldona Krupa – Gawron. Wstęp wolny.

18 – 19 grudnia w Restauracji Lukasyna przy ul. Rybnickiej 135 w Raciborzu odbędzie się kiermasz świąteczny. Przedsmak tego wydarzenia można było poczuć już 11 i 12 grudnia w hipermarkecie Auchan. Podczas kiermaszu w Restauracji Lukasynie istnieje możliwość degustacji potraw świątecznych oraz złożenia zamówienia na te potrawy,
ale nie tylko. Kiermasz trwać będzie cały weekend.

19 grudnia o godzinie 17.00 w sali kameralnej RCK przy ul. Chopina w Raciborzu odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Wokalnego "Perspektywa". Wstęp wolny.

Już w najbliższy weekend (18 – 19 grudnia) na raciborskim Rynku będzie można zobaczyć Rudolfa i Nikodema – renifery rodem z Laponii. Będzie też św. Mikołaj i jego elfy. W niedzielę na raciborzan czekają koncerty zespołów muzycznych i występ grupy teatralnej. Rudolf i Nikodem będą stały w specjalnie przygotowanej zagrodzie. Będzie można zrobić sobie z nimi zdjęcie, pogłaskać czy nakarmić. Wszystkie te niezapomniane chwile spędzone w ich towarzystwie zostaną uwiecznione przez świątecznego fotografa. 19 grudnia spacerowiczom czas umilać będą następujące zespoły: Raciborska Orkiestra Dęta ‘’Plania", Zespół Wokalny "Perspektywa’’, Grupa Śpiewacza "Sudarynja’’, Orkiestra rozrywkowa "Kurcbend" oraz grupa teatralna ‘’Tetraedr’’. Wiele wrażeń dostarczą również przejażdżki świąteczną dorożką.

 

 

W najbliższy weekend na klientów Galerii Młyńskiej czekają kolejne atrakcje.  Natomiast od poniedziałku (20.12) w Galerii będzie można zobaczyć żywe renifery.

 

 

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here