Delegacja z krajów Unii Europejskiej w SP1

0

Od 11 stycznia w Szkole Podstawowej nr 1 w Raciborzu przebywa delegacja pedagogów i uczniów z krajów UE. Wizyta związana jest z realizacją programu Comenius, którego partnerami, obok Polski, są – Wielka Brytania, Turcja,Węgry i Czechy.

Tytuł projektu to "Mój Przewodnik Zdrowego Stylu Życia". Projekt jest realizowany od września 2011 r i będzie trwał dwa lata. Koszt projektu to 20 tys. euro. Projekt w całości jest finansowany ze środków UE. Do Szkoły Podstawowej nr 1 w Raciborzu przyjechali dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie z Turcji, Węgier, Czech oraz z Walii.

- reklama -

Pierwszego dnia wizyty odbyło się spotkanie w szkole. Goście mieli okazję zwiedzić placówkę, następnie uczniowie i pedagodzy zaprezentowali społeczności szkolnej dotychczasowe osiągnięcia i działania zrealizowane w ramach projektu. Przedstawiono, m.in. wyniki ważenia uczniów we wszystkich szkołach partnerskich; analizy ankiet dotyczących drugiego śniadania w szkole oraz prezentacje z Festiwalu Narodowego Warzywa, który odbywał się w październiku w każdej z placówek danego kraju. Po południu uczniowie uczestniczyli we wspólnych zajęciach i warsztatach plastyczno- artystycznych zorganizowanych w szkole.

Koordynatorami projektu ze strony polskiej są: Barbara Śmieja, Agata Gawron, Sylwia Surma. Nauczyciele uczestniczący w projekcie i organizatorzy lekcji otwartych: Michał Depta, Adam Szramowski, Joanna Dominik Łyko. Po wizycie, która ma zakończyć się 14 stycznia, zaplanowano wyjazd do Wieliczki. W piątek Szkoła na Ostrogu będzie żegnać gości Comeniusa, a w czwartek z delegacją spotka się prezydent, Mirosław Lenk.

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here