Podczas finału WOŚP zebrano ponad 188 litrów krwi

2

Wynik zbiórki krwi podczas niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym regionie jest wręcz rewelacyjny. Zebrano ponad 188 litrów tego życiodajnego płynu. Dodatkowo w piątek wynik ten okazję będą mieli poprawić górnicy z KWK "Anna".
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu wzorem lat ubiegłych włączyło się w organizację WOŚP w naszym regionie poprzez stworzenie możliwości oddania krwi tym, którzy się na to zdecydują. Do Rydułtów pojechał Ambulans do poboru krwi, a w Wodzisławiu Śląskim, Żorach, Leszczynach i w Jastrzębiu Zdroju można było oddać krew w specjalnie przygotowanych do tego punktach. Zebrano dokładnie 188,550 litrów krwi. – W  najbliższy piątek w Pszowie przeprowadzona zostanie jeszcze jedna zbiórka krwi na rzecz WOŚP. Tym razem krew oddawać będą górnicy z kopalni KWK "Anna" – informuje Barbara Wydryński z RCKiK w Raciborzu. Krew, podobnie jak pieniądze z tegorocznej zbiórki na rzecz WOŚP, przeznaczona zostanie na pomoc dzieciom z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

/p/

- reklama -
- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Ja też całkiem niedawno zostałam odesłana z kwitkiem, gdy powiedziałam, że chcę oddać krew. Pani w okienku powiedziała, że nie mają już gdzie magazynować krwi. Jak to jest w tym raciborskim krwiodawstwie ? Jest w końcu to miejsce na krew czy jej nie ma? A jeśli nie ma, to jakim cudem przyjęli 188 litrów krwi? Kto kogo tutaj okłamuje.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here