Talerzyki napełnione

Już drugi rok z rzędu w Szkole na Ostrogu trwa akcja dożywiania uczniów o nazwie „Napełniamy talerzyk”. Dzięki współpracy nawiązanej w roku szkolnym 2009/2010 ze Śląskim Bankiem Żywności w Rudzie Śląskiej, podstawówka z Ostroga może poszczycić się uczestnictwem w tym bardzo pożytecznym i korzystnym dla wielu uczniów programie. Koordynatorem akcji jest Jarosława Kolorz, wicedyrektor szkoły.

Projekt powstał w ramach Europejskiego Programu Pomocy Żywnościowej PEAD. Dzięki niemu w obecnej edycji dożywianych jest 37 uczniów tej szkoły. Warto dodać, iż jest to o siedmioro więcej dzieci niż w ubiegłym roku szkolnym.

Współpraca polega na otrzymywaniu produktów spożywczych takich jak: mąka, makaron, kasza, płatki kukurydziane, musli, sery twarde i topione, mleko zwykłe i w proszku, cukier, kawa zbożowa instant, herbatniki, masło i dżem. To właśnie z nich przygotowane są pożywne śniadania i obiady dla tej grupy najbardziej potrzebujących dzieci.

Należy wspomnieć, iż w pierwszym roku współpracy SP 1 otrzymała 882kg tych produktów. Obecnie jest to tona i 100 kg. Wszystko wskazuje na to, że współpraca rozwija się. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku talerzyki będą także regularnie napełniane dla coraz większej grupy ostrógskich dzieci.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here