Frączek chce 10 tysięcy na beatyfikację

14

– Nie od razu jakieś święte rzeczy, ale żeby to nie było coś dzikiego. Może Jopek zaśpiewa, albo telebim ustawić – w ten sposób Ryszard Frączek chce uczcić dzień beatyfikacji Jana Pawła II. Zwrócił się do prezydenta o 10 tys. zł, by odpowiednio uhonorować to "jedno z najważniejszych wydarzeń obecnego wieku dla polskiej historii"

1 maja w Rzymie odbędą się uroczystości beatyfikacyjne papieża Jana Pawła II. Radny Frączek chciałby aby i w Raciborzu zorganizować lokalne obchody, by odpowiednio uczcić ten dzień. Na dzisiejszym posiedzeniu komisji budżetowej zwrócił się do prezydenta Lenka o przeznaczenie na ten cel 10 tys. zł z miejskiej kasy. 

- reklama -

 

Zdaniem radnego raciborskie obchody to "nie musi być to od razu coś świętego", obawia się jednak, żeby w ten dzień "nie wskoczyło coś dzikiego". Postulował więc, by w maju przygotować taki program, który mieściłby się w koncepcji Jana Pawła II.

 

Prezydent Lenk zgodził się, że wydarzenie to wymaga odpowiedniej oprawy, ale nie widzi potrzeby umieszczania stosownego zapisu w budżecie. – Sprawa jest jeszcze na tyle swieża, że za wcześnie mówić o konkretach. Ale pomyślimy o tym – obiecał.

Radny Frączek zgłosił jeszcze jeden pomysł związany z osobą zmarłego papieża: – Możnaby postawić pod pomnikiem papieża ze trzy ławki, żeby można sobie tam w spokoju usiąść i posiedzieć. To nie jest wielki koszt – zaapelował dodając, że swego czasu był to pomysł Mirosława Lenka, a on (Frączek-red.) zawsze popiera dobre pomysły prezydenta.

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

14 KOMENTARZE

 1. Tego gościa już totalnie pogięło !!! 10 tys. złotych ?? To miasto już nie ma na co wydawać pieniędzy ?? Skoro – jak sam Rychu twierdzi – to nie jest wielki koszt, to niech to wyłoży z własnej kieszeni !! Ludzie, kogoście wybrali ??

 2. Frączek miał na myśli własną beatyfikację. Chętnie by wydrukował święte obrazki przedstawiające go z różańcem, z Biblią … przepraszam z Kodeksem Pracy. Ale my tutaj w Watykanie potrzebujemy niepodważalnego dowodu na świętość kandydata. Rychu będziesz musiał dokonać jakiegoś cudu. Potrzebny też będzie wielki relikwiarz, by mógł się w nim zmieścić błogosławiony radny ze Studziennej.

 3. olek

  Do antyrychu !!! brawooooo tak trzymaj …faceta pogięło na całego.
  W mieście brakuje wszystkiego nawet kasy dla zwierzaków w schronisku a ten chce ogladać na wielkim ekranie to co może zobaczyć w domu w telewizorze.Rychu !! jedź do RZYMU to więcej zobaczysz.

 4. Jeszcze dzisiaj na Naszym Raciborzu nazwisko tego pana pojawiło się w kotekście katolickiej szkoły, teraz to… Co za człowiek, kto na takich głosuje?

 5. Rysiu się ,,nielenka,,j … POchodu 1-o majowego nie będzie …
  A ławeczki SAM ustaw … Wreszcie zrobisz coś POŻYTECZNEGO, WIDOCZNEGO a nie ,,pianę ulotną,, …

 6. Klub Inteligencji Katolickiej już załatwił na cały maj kolejną, plenerową wystawę fotograficzną z Krakowa. Tym razem będzie to 64 plansz o wymiarach
  100 x 210 cm. , ukazującą na fotogramach Adama Bujaka ” Pielgrzymki Polskie”
  papieża do ojczyzny. Jeżeli 1 maja pozwoli na to pogoda ekspozycja będzie urządzona na cały dzień w centrum Raciborza na Placu Dominikańskim. Do tego jeszcze z głośników usłyszymy podkład dźwiękowy i co 2 godziny będą konkursy dla dzieci i młodzieży -” Co wiesz o pontyfikacie Jana PawłaII”.Cenne nagrody książkowe będą z dedykacją i autografem Kardynała Dziwisza. Zwiedzający będą mogli do skarbonki wrzucać ofiary na koszty wypożyczenia i organizacji wystawy.
  Nie będziemy obciążać budzetu miasta. W razie deszczowej pogody Wystawa będzie eksponowana w kościele św. Jakuba- jeżeli pozwoli na to ks. proboszcz.
  Będą też pamiątki z okolicznościowym stemplem.Wystawa co niedzielę, p;rzez cały maj będzie prezentowana w niedziele przy kościołach a w ciągu tygodnia w DPS i raciborskim Zakładzie Karnym. Krystian Niewrzoł.

 7. ggrrr

  Nie jest zły, widać że sie stara – czy. „Rodzina 3+” to chyba dobra inicjatywa nie?

 8. G….. mnie obchodzi beatyfikacja faceta który nie chciał widzieć bandy pedofili w swoim otoczeniu.

 9. Działalność RF w radzie jest tak twórcza jak i jego felietony. Taki sam z niego organizator jak i publicysta. A co do pomysłu wyłożenia tych 10 tys na beatyfikację to popieram pomysł sfinansowania tego przedsięwzięcia przez wyd. scriba. Zresztą jest w Raciborzu kilku „bizmasmanów” jego pokroju którzy mogliby się do tego dorzucić…

 10. Rzeczywiście ‚Psalm 151’ w wykonaniu zespołu Kult jest bardzo satanistyczny…

 11. Niech sobie Rysiu wybije z głowy te 10 tyś. zł. skoro brakuje pieniędzy na
  remonty dróg i sporo chodników po pierwszym ataku zimy, skoro jest w Raciborzu coraz więcej biednych rodzin. Papież na pewno sobie tego nie życzy.
  Niepotrzebna jest także majówka prezydenta 2 i 3 maja z udziałem rzekomo sławnych artystów młodzieżowych za duże pieniądze. Nie pozwolić przejadać budżetu. Imprezy tego typu w sali i biletowane. Kto bardzo chce niech sobie zapłaci. W takich sytuacjach nawet za nieboszczki komuny występowały własne zespoły lub dobre , amatorskie z innych miast p-rzy bardzo niskich kposztach. Nie szargano tak pieniędzmi na to co szybko przemija i jeszcze u odbiorców wywołuje niezadowolenie. Radni – nauczcie się szanować grosza na pilniejsze i bardziej potrzebne sprawy w tym mieście bo jest kryzys finansowy.

  oraz krytykę

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here