NFZ wybrał: Centrum Zdrowia lepsze od szpitala

0

NZOZ Centrum Zdrowia zostało wybrane w konkursie ofert na świadczenie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Raciborzu – ogłosił dziś śląski NFZ. Przepadła oferta raciborskiego szpitala, również starającego się o kontrakt.

Nocną i świąteczną opiekę lekarską dzieliły się dotąd dwie jednostki: przy ul. Bielskiej oraz przy ul. Ocickiej (NZOZ Centrum Zdrowia  Sp. z o. o.). Nadzieję na przejęcie świadczeń miał także raciborski szpital, który swej szansy upatrywał m.in. w posiadanej przez siebie na miejscu diagnostyce, której konkurenci nie posiadają. Bardzo na to liczył także starosta Adam Hajduk, uważający że ze względu na przyzwyczajenia ludzi, którzy w 95% przypadków pomocy szukają właśnie w szpitalu, jednostka powinna znajdować się na Gamowskiej. 

- reklama -

 

Opublikowane dziś na stronach katowickiego NFZ obwieszczenie komisji konkursowej wyraźnie wskazuje jednego oferenta: spółkę Centrum Zdrowia z siedzibą w Raciborzu przy ul. Klasztornej. Świadczenia będą udzielane tam gdzie dotychczas, a mianowicie w przychodni przy ul. Ocickiej 51a.

 

Od decyzji komisji przysługuje odwołanie, które należy złożyć w terminie 7 dni od ogłoszenia. Jeszcze nie wiadomo, czy szpital z tej możliwości skorzysta.

 

źródło: nfz-katowice

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here