Sunflowers – słońce w środku zimy

2

Światło naszej gwiazdy – Słońca – jest życiodajnym darem, który nie tylko pozwala nam zachować zdrowie i dobre samopoczucie, lecz również atrakcyjny wygląd. Niestety, zimą słońca jak na lekarstwo.

Lekarze i specjaliści są zgodni – nadmiar promieniowania UV jest szkodliwy. W Australii, kraju nadzwyczaj słonecznym, występuje najwyższa w świecie zachorowalność na nowotwory skóry, mimo że nikt tam nie chodzi do solariów. Z drugiej strony, jeśli chodzi o wymienione schorzenia, to Skandynawia może się poszczycić najmniejszą liczbą zachorowań na czerniaka – groźny nowotwór skóry, mimo iż solaria są tam znacznie bardziej popularne niż w naszym kraju. Jak rozumieć ten paradoks, szczególnie wobec pewnego demonizowania tematu solariów? Otóż niezaprzeczalnie jesteśmy istotami światłolubnymi: gdzie światło tam zdrowie, uroda i dobre samopoczucie.

- reklama -

 

 

Niestety, w naszej strefie klimatycznej nie możemy narzekać na nadmiar dni słonecznych, dlatego coraz chętniej szukamy światła w solariach. Nie tylko ze względów estetycznych, ale również biorąc pod uwagę zapotrzebowanie na witaminę D, profilaktykę osteoporozy, walkę z depresją, przeziębieniem, problemami dermatologicznymi. Naukowcy ustalili, że moc lampy, czyli wypadkowa promieni UVA i UVB, nie może przekraczać 0,3 jednostki. Efekt zastosowania takich lamp to przede wszystkim brak poparzeń nawet przy bardzo wydłużonych seansach. Tylko takie urządzenia gwarantują bezpieczne i zdrowe opalanie. Nawet osoby o bardzo jasnej karnacji mogą przez dłuższy czas rozkoszować się „słońcem na niepogodę”, które nie tylko służy zdrowiu, ale daje także estetyczną i trwałą  opaleniznę.

 

 

Jedynym w regionie solarium wyposażonym w te nowoczesne i bezpieczne urządzenia to studio SUNFLOWERS przy ul. Karola 3 w Raciborzu (vis a vis kościoła na Ostrogu). Doświadczony personel służy radą i pomocą w wyborze jednego z sześciu urządzeń opalających, zapewniając bezpieczeństwo i higienę (na życzenie wykłada się na łóżka specjalną folię i daje jednorazowe okularki). Niezwykła aranżacja wnętrza pozwala osobom tu przebywającym oderwać się od szarej rzeczywistości.

 

 

W najnowszym numerze Gazety Informatora – kupon rabatowy (20 % zniżki) na cała ofertę solarium Sunflowers do zrealizowania w marcu 2011!

 

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

2 KOMENTARZE

  1. Kas

    Chodzę tam czasem, mają dobry sprzęt.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here