„Nie Pal Przy Mnie Proszę” w SP 18

0

Uczniowie SP nr 18 w Raciborzu w klasach I-III biorą udział w zajęciach warsztatowych w ramach Programu Edukacji Antytytoniowej pt. "Nie Pal Przy Mnie Proszę", którego organizatorem jest Główny Inspektorat Sanitarny i Państwowa Inspekcja Sanitarna.

Głównym celem programu jest zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu. Program ma charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej postawy i umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, których inne osoby palą przy nich papierosy. Umiejętności te dzieci nabywają podczas zajęć proponowanych w programie.

- reklama -

Tematy zajęć dostosowane są do wieku dzieci i oparte na metodach aktywizujących uczniów. Zajęcia te w klasach prowadzi pedagog szkolny oraz nauczyciele wychowawcy: B. Wenerska, M. Płonka, K. Ostrowicz, I. Lechowicz, D. Ruczaj, M. Stolarz, I. Żydek, I. Jaskot, I. Kuźnik. Uczniowie w ramach zajęć zapoznają się z maskotką programu, wiewiórką Wiki, która towarzyszy im podczas każdych zajęć. To z nią dzieci poznają najważniejsze zagadnienia na temat zdrowia, szkodliwości palenia oraz zachowań, które korzystnie wpływają na nasz organizm. Jednak wiewiórka Wiki poprzez zabawę kształtuje u uczniów postawę odpowiedzialności za własne zdrowie.

 

SP 18

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here