W Walii wymieniali dobre praktyki i doświadczenia

0

Grupa nauczycieli Gimnazjum nr 3 i instruktorów Młodzieżowego Domu Kultury gościła we Wrexham w ramach realizacji projektu "Green Light".

W dniach 2-5 marca w partnerskim Wrexham, Walia, przebywała grupa 6 przedstawicieli powiatu raciborskiego. Nauczyciele Gimnazjum nr 3 w Raciborzu oraz instruktorzy Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu prowadzili zajęcia lekcyjne oraz warsztatowe w partnerskich placówkach tj. w Szkole Clywedog oraz Victoria Youth Centre w Wrexham. Ich pobyt związany był z realizacją projektu "Green Light" w ramach programu "Uczenie się przez całe życie" – Partnerskie Projekty Comenius Regio, którego koordynatorem jest Powiat Raciborski.

- reklama -

W trakcie pobytu w Wrexham nauczyciele G3 wspólnie z młodzieżą z Clywedog opracowywali końcowe wydanie czasopisma "Eko Dyzio", podsumowujące wszystkie działania projektu "Green Light", które ukaże się w wersji dwujęzykowej w lipcu. Prowadzili także zajęcia lekcyjne, które były hospitowane przez walijskich partnerów, jak również sami obserwowali zajęcia i zapoznawali się z funkcjonowaniem partnerskiej szkoły.

Przedstawiciele Młodzieżowego Domu Kultury prowadzili warsztaty o tematyce ekologicznej zarówno w Szkole Clywedog (zajęcia teatralne) oraz Centrum Victoria i Klubie Garden Village (zajęcia artystyczne i wokalne). Efekty tej pracy będzie można zobaczyć już 1 lipca podczas pierwszego Ekologicznego Festiwalu w Wrexham. W trakcie wizyty zapoznali się również z funkcjonowaniem InfoShop’u – centrum informacji stworzonym specjalnie dla młodzieży, oraz obserwowali zajęcia w zamiejscowym ośrodku w Nantyr.

W piątek odbyło się spotkanie wszystkich partnerów projektu, w trakcie którego omówiono m.in. najbliższą wizytę grupy walijskiej w Raciborzu podczas X Raciborskiego Festiwalu Ekologicznego (26-29 maja 2011 r.).

Podczas wizyty grupa polska odwiedziła też szkołę podstawową Plas Coch, Wrexham, gdzie obserwowała zajęcia i zapoznała się z placówką oraz jej specyfiką.

Projekt "Green Light" umożliwia m.in. wymianę doświadczeń oraz dobrych praktyk w dziedzinie edukacji ekologicznej pomiędzy placówkami, porównanie stosowanych metod nauczania, wzrost świadomości edukacji środowiskowej poprzez różnego rodzaju działania np. konkursy, eko-festiwale, warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz nauczycieli.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here