OpozycjaTV? Radni opozycji chcą niezależnej telewizji

4

Opozycja w radzie miasta uważa, że raciborzanie pozbawieni są dostępu do rzetelnej informacji, więc dąży do utworzenia lokalnej tv prezentującej wydarzenia samorządowe, ale też programy muzyczne, kulturalne i reportaże o problematyce społecznej.

Prezentujemy Państwu zwiastun projektu środowisk opozycyjnych w Raciborzu w sprawie powołania niezależnej lokalnej telewizji internetowej, w której prezentowane będą nie tylko komentarze do wydarzeń samorządowych, relacje z sesji rady miasta i rady powiatu ale także atrakcyjne programy muzyczne, kulturalne oraz reportaże dotyczące problematyki społecznej. Autorem zaprezentowanego materiału pilotażowego jest radny Tomasz Kusy – czytamy na stronie RSS Nasze Miasto. Szczegóły znajdziesz tutaj .

- reklama -

 

– Chcemy stworzyć przeciwwagę dla rzeczywistości medialnej kreowanej przez magistrat – tłumaczy Robert Myśliwy. Lider RSS NaM uważa, że przekaz medialny magistratu oraz oficjalne komunikaty urzędu przekłamują rzeczywistość samorządową i pomijają inicjatywy radnych opozycji, nie dając im szansy na odniesienie się do aktualnych wydarzeń, jak ma to miejsce w przypadku posesyjnych konferencji prasowych prezydenta Lenka organizowanych z udziałem raciborskiej kablówki.

 

To nie jedyny pomysł radnych mniejszości w temacie informowania o wydarzeniach z życia raciborskiego samorządu. Myśliwy (w imieniu całej opozycji) zapowiada, że będą organizowane konferencje dla mediów, podczas których swoje zdanie na aktualne tematy będą mogli wyrazić wszyscy, a nie tylko przedstawiciele władzy. Spotkania takie, jeśli dojdą do skutku, będą odbywały się tuż po konferencjach prezydenta Lenka.

 

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

4 KOMENTARZE

 1. Gdyby naprawde zalezało im na przedstawieniu swoich racji, to by newsy wysyłali do raciborskich mediów internetowych. Nie robia tego,bo newsów nie widac, a nie sądze,żeby media je blokowały. To pic na wode, byle zamęcić ludziom w głowach.

 2. agip

  Popieram inicjatywę ale bardzo proszę niech na konferencji prasowej występuje Kusy. Myśliwy ale chroń nas wszystkich od wypowiedzi Frączka.Apeluję do opozycji aby rozwaźyłą tą inicjatywę bo jeżeli dopuścicie Frączka z jego bełkotem to stracicie słuchaczy Wam przychilni.

 3. I SUPER, I GIT!!!
  Pare propozycji programowych:
  -gotuj z ryszardem
  – poluj z robertem
  – Jak oni narzekają
  -Ranczo(Z Kusym )
  – A wiczorem harkor porno

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here