Ku pamięci zesłań syberyjskich, ofiar Katynia i Smoleńska

4

W niedzielę 10 kwietnia w kościele Matki Bożej z inicjatywy Związku Kresowiaków i Koła Sybiraków  odprawiona została msza św. w intencji ofiar  Syberii, Katynia i katastrofy smoleńskiej.

Po Eucharystii przedstawiciele tych organizacji oraz  Ruchu Społecznego ” Dobro Ojczyzny” wspólnie z celebransem ks. Eugeniuszem Dębickim przeszli pod pomnik Jana Pawła II. Po krótkich wspomnieniach oraz modlitwie złożono tam kwiaty i znicze.

- reklama -

 

 

Przewodniczący Kresowiaków dr Józef  Sadowski zaprosił obecnych na mszę św. 1 maja o godz. 12.30 po której nastąpi poświęcenie ufundowanej przez te organizacje tablicy pamiątkowej u stóp tego pomnika. Natomiast główne uroczystości związane z beatyfikacją Jana Pawła II  rozpoczną się o godz. 15.00 przed Sanktuarium Matki Bożej obok  papieskiego pomnika.

 

/K.N./

 

—————————————————————————

Reklama

 

 

 
 
Parafia Rzymsko – Katolicka Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przy ulicy Mickiewicza 8 w Raciborzu zaprasza narzeczonych na nauki przedmałżeńskie . Nauki odbywają się w Domu Katechetycznym w Poradni Rodzinnej przy ulicy Szewskiej 5 w Raciborzu. Zapisy – 30 minut przed rozpoczęciem nauk lub w Poradni Rodzinnej w godzinach urzędowania.

Poradnia Rodzinna czynna jest w każdy wtorek w godz. od 15.00 – 17.00. Kontakt -32 415 16 31 lub 604 554 820.

Cykl nauk dla narzeczonych prowadzony jest przez cały rok w trzy kolejne czwartki miesiąca od godziny 19.00 (za wyjątkiem miesiąca sierpnia). Początek cyklu – pierwszy czwartek miesiąca. Trzy spotkania z naturalnego planowania rodziny (tzw. "3 spotkania w Poradni Rodzinnej") odbywają się równocześnie z naukami przedślubnymi . W sprawie odbywania nauk przedślubnych w innym terminie lub indywidualnych kontakt telefoniczny: 32 415 16 31 lub 604 554 820.

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

4 KOMENTARZE

  1. W Raciborzu mieszka sporo kresowiaków. Wielu z nich przeżyło piekło Golgoty Wschodu-Syberię.

  2. Dlaczego nie ma mszy św. w Raciborzu w intencji za pomordowanych w Oświecimiu, Dachau i wiele innych miejscach niemieckiej każni narodów.

  3. Polak

    Słuszna uwaga. Proszę zamówić intencję w ktorymś z kościołów. Na pewna ludfzie przyjdą. Odważnie. Więcej inicjatywy i organizacji ze strony internauty.

  4. „Polak” w Raciborzu powinien wiedzieć, jacy polacy są Jego sąsiadami, co przeżyli i co może ich drażnic, gdy o krzywdach głośno mówią, ci którzy nie powinni. Może „Polak” sam zamówi intencję w kościele, zanim pośle „Sybiraka” do kościoła z Jego Boleściami.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here