
17 maja w Przedszkolu 24 odbył się VII Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy o Raciborzu.
Konkurs został zorganizowany przez Aleksandrę Wawoczny i Katarzynę Świerczek . Celem jego było propagowanie wiedzy o Raciborzu wśród dzieci sześcioletnich.
W tej edycji konkursu wzięli udział przedstawiciele 7 placówek: przedszkola 3,11,12,13,16, 20,24 wraz z nauczycielkami. Przedszkolacy mieli za zadanie: odpowiedzieć na serię pytań dotyczących zarówno historii Raciborza jak i czasów współczesnych, ułożyć puzle z raciborskich widokówek i nazwać miejsca tam przedstawione. Nowością tegorocznej edycji było przygotowanie przez uczestników konkursu pracy plastycznej, wiersza lub piosenki. Z tego zadania dzieci wywiązały się znakomicie. Zadania były przeplatane zabawami muzycznymi i ruchowymi. Wiedzę dzieci oceniali zaproszeni goście: prezydent Ludmiła Nowacka, etnograf Julita Ćwikła i pani Ewa Wawoczny – nauczycielka języka polskiego i miłośniczka folkloru. Ponadto gośćmi honorowymi były nauczycielki z zaprzyjaźnionego przedszkola w Opawie. Przedszkolacy mieli także okazję pooglądać przedmioty z dawnych czasów wypożyczone ze zbiorów pana Ireneusza Burka i pani Ewy Wawoczny.
Za udział i ogrom wiedzy zaprezentowanej na konkursie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, książki i upominki.
A. Wawoczny, K. Świerczek





![Raciborskie Dni Urody odbyły się po raz dziesiąty [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Raciborskie-Dni-Urody.jpg)
![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)


![Seniorzy z Raciborza uczą się ratować życie [ZDJĘCIA] Seniorzy z Raciborza uczą się ratować życie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/pierwsza-pomoc-raciborz.jpg)

![Samorządy uczniowskie z raciborskich szkół spotkały się w Urban Labie [ZDJĘCIA] Samorządy uczniowskie z raciborskich szkół spotkały się w Urban Labie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/III-Raciborskie-Forum-Samorzadow-Uczniowskich.jpg)


![I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/polonistyczny-olimp-48-218x150.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)





![Przedszkole nr 24 w Raciborzu świętuje swoje 40-lecie [ZDJĘCIA] Przedszkole nr 24 w Raciborzu świętuje swoje 40-lecie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2024/12/przedszkole-nr-24.jpg)


