Dzień papieski i żywa lekcja śląskiej historii

3

Gimnazjum w Kornowacu obchodziło 18 maja dzień Jana Pawła II – patrona szkoły.  Odbyło się przedstawienie, konkurs recytatorski oraz lekcja historii przeprowadzona w nietypowy sposób

Gimnazjum w Kornowacu dwa razy w roku obchodzi dzień papieski: w rocznicę wstąpienia na stolicę Piotrową oraz w dzień urodzin Karola Wojtyły. Tegoroczna impreza pod hasłem „Papież naszym przyjacielem” rozpoczęła się „Porankiem śląskim” w ramach którego miało miejsce przedstawienie pt. „Romeo i Julia” wykonane przez gimnazjalistów po śląsku. Przed zgromadzoną publicznością uczniowie dali również pokaz tańców przerywany śląskimi piosenkami w wykonaniu gimnazjalnego zespołu.

- reklama -

 

 

 

 

 

 

W następnej kolejności miała miejsce żywa lekcja historii powstań śląskich. Lekcja prowadzona była przez Bractwo Rycerskie Zamku w Gniewie. Interesująca, pełna ciekawostek i anegdot lekcja z wykorzystaniem historycznych rekwizytów, takich jak broń i umundurowanie, spotkała się z żywym przyjęciem gimnazjalistów, którzy chętnie włączyli się do jej prowadzenia.

 

 

 

 

Kolejnym punktem programu był konkurs recytatorski poświęcony twórczości poetyckiej Jana Pawła II, w którym wzięło udział kilkunastu deklamatorów. W jury konkursu zasiedli Celina Szafraniec (nauczycielka gimnazjum), Radosław Łuszcz (sekretarz Gminy Kornowac), ks. proboszcz Robert Wróblewski, Bożena Franiczek (przewodnicząca Rady Rodziców). Wyłoniono następujących laureatów konkursu:

Kategoria szkół podstawowych
1. Aneta Szamara – SP nr 3 w Raciborzu                                         
2. Nicola Mucha – ZSP w Pogrzebieniu                                                  
    ex aequo Wiktoria Mentel – ZSP w Rzuchowie                                           
3. Karolina Podsiadło – SP nr 3 w Raciborzu

Kategoria gimnazjalistów
1.Daria Kornas – Gimnazjum im. JP II w Kornowacu
   ex aequo Agnieszka Ćwiklińska – Gimnazjum im. B. Strzałki                         
2.Julia Grzybek – Gimnazjum im. B.  Strzałki w Lubomi                 
3. Katarzyna Franiczek – Gimnazjum im. JP II w Kornowacu

 

 

 

Szkolne uroczystości swoją obecnością zaszczycili wójt Kornowaca Grzegorz Niestrój oraz przewodniczący rady gminy Mirosław Małek. 

Przygotowaniem programu dnia papieskiego zajęły się panie: Bogusława Zimermann, Krystyna Kura, Katarzyna Szyra oraz Jolanta Błaszczok. Przygotowanie oraz organizację całej imprezy wziął na siebie dyrektor kornowackiego gimnazjum pan Jan Bugdol.

 

 

UWAGA: KONKURS!!!

1 KLIK DO NAGRODY: kliknij "Lubię to!" na Facebookowym fanpage'u portalu raciborz.com.pl, następnie odpowiedz na pytanie: ile razy w galerii umieszczonej poniżej pojawia się… kapusta. Odpowiedź przesyłaj na adres: [email protected] , w tytule mejla napisz "kapusta".

Do wygrania słuchawki multimedialne TDK SP 200 z mikrofonem, ufundowane przez firmę SOFTIB.

- reklama -

3 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here