Od 14 maja obowiązują nowe znaki drogowe

  0

  Na drogach osiedlowych i parkingach będą umieszczane nowe białe tablice informacyjne "Strefa ruchu" i "Koniec strefy ruchu". W strefach ruchu obowiązywać będą takie przepisy, jak na drogach publicznych. Za ustawienie tych znaków są odpowiedzialni zarządcy terenu.

  Co to znaczy dla kierowców? Jeżeli  kierowca źle zaparkuje samochód, np. na "kopercie" dla osoby niepełnosprawnej, zablokuje ruch, będzie utrudniał ruch innych pojazdów, będzie rozmawiać przez telefon, będzie jechał bez dokumentów, bez zapiętych pasów, będzie przewoził dziecko bez fotelika ochronnego – za to już można zapłacić mandat karny na normalnych, ogólnych zasadach – wyjaśnia Grzegorz Mederski z raciborskiej drogówki.

  - reklama -

   

  W strefie ruchu istnieje również obowiązek zapinania pasów , przewożenia dzieci w fotelikach , zakaz rozmowy przez telefon komórkowy bez zestawu hands free. Wewnątrz strefy ruchu najczęściej nie ma dodatkowych znaków porządkujących ruch, dlatego trzeba pamiętać o zasadzie pierwszeństwa dla pojazdów z prawej strony .

   

  /w/

  - reklama -

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here