O rowerze, niedźwiadku i wielkiej afrykańskiej przygodzie…

0

Łukasz Wierzbicki, autor książek dla dzieci m.in. „Afryka Kazika” czy „Dziadek i niedźwiadek”, spotkał się z młodymi czytelnikami z Raciborza.

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom oraz naszego bibliotecznego „afrykańskiego roku”, 3 czerwca odbył się cykl spotkań z Łukaszem Wierzbickim – redaktorem zbioru reportaży Kazimierza Nowaka „Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd”, autorem książek dla dzieci „Afryka Kazika” czy „Dziadek i niedźwiadek”.

- reklama -

 

Nasz gość odwiedził Oddział dla Dzieci oraz Filie nr 9 i 10, w których spotkał się z uczniami klas IV. Wierzbicki opowiadał niezwykłą historię człowieka, który pierwszy na świecie przebył Afrykę z północy na południe rowerem, pieszo, konno, na wielbłądzie oraz czółnem. Ta niezwykle barwnie opowiadana przez podróżnika historia, dodatkowo poparta prezentacją multimedialną i dźwiękami dżungli, przeniosła wszystkich na Czarny Ląd.

 

 

 

Wierzbicki wspomniał także o swojej najnowszej książce – historii Wojtka, niedźwiadka, który został przygarnięty przez żołnierzy kompanii dowodzonej przez gen. Andersa i który brał udział w bitwie pod Monte Cassino, gdzie nosił skrzynie z amunicją. Perełką w trakcie spotkania była możliwość obejrzenia archiwalnych filmów z czasów II Wojny Światowej, na których widać Wojtka w trakcie swojej ulubionej zabawy – zapasów z żołnierzami.

 

Na koniec nasz gość zachęcił wszystkie dzieci do czytania książek, które, jak podkreślił, mogą zmieniać życie! Uczniowie, zainspirowani historiami opowiedzianymi przez Wierzbickiego oraz jego zachętą do czytania, od razu ustawiły się w kolejce po… oczywiście „Afrykę Kazika”!

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here