Naturalne sposoby na małych krwiopijców

1

Przed nami wakacje i wyjazdy na urlopy. Zepsuć taki wakacyjny wyjazd może nie tylko pogoda, ale i komary. Czy można się przed nimi obronić nie używając środków chemicznych? 

Należy sięgnąć po stare i wypróbowane sposoby. Komary, o czym wiadomo od dawna, odstraszają zapachy. Pomóc może jedzenie cebuli i czosnku, które spowodują zmianę zapachu potu, ale w tym przypadku nie tylko komary mogą nas omijać. Witamina B6 ma podobne działanie, a komary także tego zapachu nie lubią. 

- reklama -

 

Odstraszająco na komary działają olejki eteryczne, których niewielką ilość wystarczy wetrzeć w skórę np. olejek waniliowy wtarty w skórę jest bardzo skutecznym sposobem na komary. Podobnie działa też ocet, który nie tylko odstrasza komary, ale także pomaga pozbyć się uciążliwego swędzenia po ugryzieniu przez tego niesympatycznego owada.

 

Dobrym sposobem na odstraszanie uciążliwych krwiopijców są niektóre rośliny. Można na balkonie lub parapecie posadzić kocimiętkę, bazylię, pelargonie – będą one tworzyły niewidzialną zaporę zapachową.

 

Trzeba nie zapominać, że komary są też przyciągane przez niektóre zapachy, dlatego należy unikać kosmetyków i perfum o zapachach owocowych i kwiatowych. Dobrze też ubierać się w ubrania o jasnych kolorach. Nie należy jednak zapominać, że jaskrawe kolory np. żółty, pomarańczowy przyciągają malutkie muszki i pszczoły. Warto przed wyjściem wziąć prysznic, bo magnesem przyciągającym komary jest także pot.

 

Pozbywając się w ten sposób uciążliwych małych dręczycieli i nie stosując do ochrony przed nimi środków chemicznych, chronimy nie tylko środowisko ale także i własne zdrowie

 

/w/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here