Raciborscy więźniowie posprzątają żydowskie nekropolie

4

30 osadzonych z raciborskiego więzienia będzie porządkowało żydowskie cmentarze w ramach projektu "Tikkun – Naprawa". Jest to ogólnopolski program mający na celu zachowania dziedzictwa żydowskiego w Polsce.

21 lipca br. w Zakładzie Karnym w Raciborzu gościł Adam Lidner z Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Katowicach. W ramach spotkania 30 skazanych wysłuchało prelekcji na temat kultury żydowskiej. Przedstawiono im zasady opieki nad cmentarzami, określone przez Komisję Rabiniczną do Spraw Cmentarzy. Określony został zakres prac porządkowych i pielęgnacyjnych. Do prac porządkowych, nieodpłatnie, skierowani zostaną skazani pierwszy raz odbywający karę pozbawienia wolności.

- reklama -

 

W związku z podpisaniem porozumienia pomiędzy OISW w Katowicach, a Gminą Wyznaniową Żydowską w Katowicach, w Zakładzie Karnym w Raciborzu ruszył program readaptacji społecznej pn. „Tikkun – Naprawa”. Program skierowany został do grupy skazanych wykazujących potrzeby w zakresie kształtowania umiejętności poznawczych i społecznych, przeciwdziałania pro-kryminalnym postawom, oraz mających nikły zakres wiedzy na temat kultury żydowskiej.

 

Program podzielony został na dwie części. W pierwszej części wezmą udział zarówno skazani, którzy mogą być zatrudniani poza obrębem zakładu karnego w systemie zmniejszonego konwojowania, jak i brać udział w zajęciach organizowanych przez administrację jednostki poza jej obrębem, a także skazani zakwalifikowani do odbywania kary w zakładzie typu zamkniętego. W  drugiej części programu wezmą udział ci skazani, którzy mogą pracować poza terenem zakładu karnego i są zdolni do wykonywania prac fizycznych. Realizację programu przewiduje się na okres od lipca do listopada 2011r.

 

źródło: ZK Racibórz

 

"Tikkun – Naprawa" to ogólnopolski program resocjalizacyjny, w ramach którego osadzeni z kilkudziesięciu  Zakładów Karnych i aresztów śledczych z terenu całego kraju uporządkują żydowskie cmentarze. W programie weźmie udział grupa 30 osadzonych z raciborskiego więzienia.

 

fot. internet

 ———————-

Reklama:

 

Raciborski Katalog Firm – największa internetowa baza firm Raciborza i okolic.
Sprawdź, czy Twoja firma już się tu znajduje.
Dodaj bezpłatny wpis do Raciborskiego Katalogu Firm !

www.firmy.raciborz.com.pl – Poleć znajomym!

Katalog Firm oferuje również płatne formy prezentacji Twojej firmy, m.in. graficzna prezentacja firmy , wyróżnienia w branżach. Jesteś zainteresowany?  Skontaktuj się z nami! – tel. 32 414 90 30
lub mail: [email protected]   [email protected]

Prezentacja w Internetowym Katalogu firm – to najtańsza a zarazem skuteczna reklama internetowa.

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. W Raciborzu to sobie raczej nie posprzątają, gdyż cmentarz żydowski de facto nie istnieje. Na Głubczyckiej teraz jest tam lasek i kilka kawałków kamienia. Nic więcej.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here