
Rowerzyści wreszcie bezpiecznie będą mogli przejść przez jezdnie na Rybnickiej i Rudzkiej przy mostach na kanale Ulga. Zobacz wideo.
Na ulicy Rybnickiej przejazd z jednej strony mostu na drugą stronę jest już oznakowany poziomo i pionowo. Również na Rudzkiej wykonano odpowiednie oznakowanie.
Przez długi okres czasu inwestor, czyli Miasto Racibórz prowadziło konsultacje w jaki poprowadzić przejazdy przez te ulice. Rozważano możliwość przejazdu pod mostami, jednak szybko się z tego wycofano, pomimo akceptacji Wojewódzkiego Zarządu Dróg, zarządcy wspomnianych dróg (czytaj art. pt Lenk i ZDW mówią różnymi językami ). W końcu wybrano wariant przejazdu górą przez te jezdnie.
Inwestycja ma zostać zakończona do 15 listopada
/w/




![Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami [ZDJĘCIA] Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/klub-ojca.jpg)
![Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK z koncertem w Brzeziu [ZDJĘCIA] [WIDEO]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/Zespol_SLASK_DSC01419.jpg)
![Duet Kowalewska & Kuder prezentuje nowy singiel „Twist” [WIDEO] Kowalewska & Kuder](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/2-twist-kowalewska-kuder.jpg)





![Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przeglad-koled.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)





Czy będzie to bezpieczne przejscie. Wątpie, takie rozwiązanie nie sprawdzi się na Rybnickiej.