Lokalne zespoły śpiewały utwory Myslovitz

3

Największe przeboje zespołu Myslovitz rozbrzmiały w sobotę w Raciborskim Centrum Kultury. Na scenie można było zobaczyć lokalne zespoły, które zgodziły się wystąpić podczas Festiwalu Interpretacji dla Łukasza Kądziołki (zdjęcia).

Festiwal Interpretacji do utworów zespołu Myslovitz, który odbył się 5 listopada w Raciborskim Centrum Kultury, był wspólnym pomysłem Radia Mittendrin, Stowarzyszenia Ofensywa oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. – Festiwal ma charakter konkursowy i daje wiele szans również występującym zespołom, które także przyczyniają się do szczytnego celu, jakim jest pomoc Łukaszowi – mówią organizatorzy. To właśnie Łukasz był inspiracją do tego, że festiwal się odbył. Łukasz Kądziołka z Raciborza urodził się z dziecięcym porażeniem mózgowym z niedowładem kończyn górnych i dolnych. Od urodzenia walczy z przeciwnościami, jakie los stawia na jego drodze. Żeby normalnie żyć musi przejść operację, która kosztuje 150 tys. zł. Organizatorzy postanowili pomóc mu w realizacji tego marzenia. Zdobyli zgodę od zespołu Myslovitz, zebrali wykonawców i wybrali miejsce, w którym impreza się odbyła.

- reklama -

 

 

Wstęp na festiwal był bezpłatny, jednak przy wejściu czekali wolontariusze, którzy za dowolną kwotę sprzedawali cegiełki. Podczas imprezy na scenie można było zobaczyć zarówno zespoły jak i wokalistów z Raciborza i okolic – Kurczat, IVC, Agnieszkę Busuleanu, Zuzanę, A4, Kasię Gierszewską i 3,2% UHT, Elę Skrzymowską, Leona Leonidasa, GokArt oraz Bez Dodatku Cukru. Oprócz tego na scenie zobaczyć można było również grupę BeatKillaz oraz kabaret Suche Kluski z Rybnika. Usłyszeć można było największe przeboje zespołu Myslovitz jak "Mieć czy być" czy "Chciałbym umrzeć z miłości".

Imprezy charytatywne zawsze w Raciborzu cieszyły się dużym zainteresowaniem. Koncert charytatywny Gwiazdka Serc to chyba jedyna impreza cykliczna na którą zawsze brakuje biletów. Organizatorzy sobotniej imprezy zapewniają, że będą starać się by i ich festiwal stał się imprezą cykliczną. Uzyskali już zgodę zespołu T.Love, by w przyszłym roku mogli wykonywać ich utwory. 

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

3 KOMENTARZE

 1. pffff

  a sala była prawie pusta… to smutne. czy raciborzanie nie potrafią się skrzyknąć nawet wtedy gdy chodzi o czyjeś zdrowie/życie?

 2. MB

  Szkoda, że było nas tak mało. Ciekawy festiwal jako tło dla harytatywnej imprezy kosztowal wiele wysiłku wielu osób i był nadzieją dla Łukasza, że pomożemy mu zebrać odpowienia kwotę niemałych przecież środków.
  W RCK bywają przecież imprezy, kiedy na bilety potrafimy wydać i 70,- zł.,by popatrzeć na cztery znane i mnie znane aktorki, a sala wypełniona po brzegi ……..
  Jak wstęp wolny to i wolne miejsca – TO SMUTNE !!!
  Mam nadzieję, że na dzisiejszej zbiórce pieniędzy przed kościołem NSPJ parafianie sypną groszem i pomogą Łukaszowi

 3. mike

  tak, Myslovitz ogolnie promuje teraz rózne zespoły bo bierze udzial w
  konkurse scena.machina.pl/intro , gdzie kazdy mzoe zagłosowac na
  artystów ktorzy sie zgłosili i wygrac bilety np. na kocnert myslovitzów
  😀 !!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here