
Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej podczas kontroli drogowej w Chałupkach ujawnili naruszenia przepisów przez obywatela Rosji i obywatelkę Wietnamu. Obydwoje wjechali di Polski bez wymaganych dokumentów.
Do ujawnienia naruszenia przepisów przez Rosjanina i Wietnamkę doszło 27 listopada, podczas kontroli prowadzonych przez mobilny patrol Straży Granicznej na drodze w rejonie Chałupek. Zarówno mężczyzna, jak i kobieta dopuścili się naruszenia przepisów w zakresie przekraczania granic wewnętrznych UE.
25-letni obywatel Rosji podróżował kontrolowanym przez funkcjonariuszy samochodem osobowym marki Volvo. Wjechał na terytorium Polski nielegalnie, nie posiadając dokumentów uprawniających do przekroczenia polsko-czeskiej granicy państwowej. Posiadał przy sobie tylko prawo jazdy wydane przez władze austriackie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że przyjechał z Austrii, gdzie aktualnie mieszka. Czynności w tej sprawie trwają.
Również nielegalnie – bez odpowiednich dokumentów, wjechała na terytorium naszego kraju, mieszkająca w Czechach 29-letnia obywatelka Wietnamu. Podróżująca Volkswagenem kobieta legitymowała się czeską kartą pobytu. Warunkiem legalności przekroczenia przez nią polsko-czeskiej granicy było posiadanie paszportu. Tego dokumentu jednak nie miała. W związku z niepodporządkowaniem się przepisom ukarana została mandatem i pouczona o obowiązku niezwłocznego opuszczenia terytorium naszego kraju.
źródło: ŚOSG





![Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami [ZDJĘCIA] Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/klub-ojca.jpg)
![Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK z koncertem w Brzeziu [ZDJĘCIA] [WIDEO]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/Zespol_SLASK_DSC01419.jpg)
![Duet Kowalewska & Kuder prezentuje nowy singiel „Twist” [WIDEO] Kowalewska & Kuder](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/2-twist-kowalewska-kuder.jpg)




![Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przeglad-koled.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)



![Nowi podoficerowie w Śląskim Oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/straz-graniczna-slosg-raciborz.jpg)

