„Arbiter Elegantiarum” w SP 18

0

Listopad obfitował w naszej szkole w wydarzenia doniosłe – oprócz Dnia Niepodległości, które jest świętem bardzo podniosłym obchodziliśmy także, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski Dzień Uprzejmości. Tego dnia wszyscy uczniowie przyszli do szkoły odświętnie ubrani, a na swoich koszulach i bluzkach umieścili przeróżne „uprzejme” napisy. Oprócz tego częstowali swoich kolegów i koleżanki słodyczami ozdobionymi uprzejmościami. Nawet szkolny dyżurny prezentował się wszystkim gościom szkoły w garniturze i szarfie pełnej „uprzejmości”.

Celem tego dnia było przypomnienie wszystkim, że uprzejmość powinna na co dzień zajmować pierwsze miejsce w kontaktach między ludźmi – a bywa z tym rożnie, nawet wśród tak grzecznych i kochanych dzieci, jak uczniowie „osiemnastki”. By w szczególny sposób uhonorować tych spośród nich, którzy rzeczywiście są w swoich klasach wzorem uprzejmości i dobrych manier, Samorząd Uczniowski z p. Pedagog urządził klasowy plebiscyt na Mistrza Szkolnego Savoir-Vivre’u o tytuł „Arbiter Elegantiarum”. Każda klasa, demokratycznie i anonimowo wybrała spośród siebie osoby najbardziej zasługujące na ten tytuł. Na uroczystym apelu p. Dyrektor, p. Wicedyrektor oraz p. Pedagog dokonały wręczenia tytułów „Arbiter Elegantiarum”. Akademię uświetnił zespół „Gwiazdki Osiemnastki” piosenkami stosownymi do okoliczności.

- reklama -

Dzień Uprzejmości z nadaniem tytułu „Arbiter Elegantiarum” miał na celu podniesienie poziomu uprzejmości i bon tonu w szkolnej społeczności – mamy nadzieję, że cel ów został spełniony.
Uroczystość Dnia Uprzejmości oraz ślubowanie SU przygotowała p. Pedagog Lilianna Zolisz oraz opiekun SU, wybrany do tej funkcji przez sam Samorząd (kolejny któryś już raz)Tomasz Hetman.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here